gtu_logo

YARIYIL STAJLARI HK.

2021 Bahar Dönemi Sonunda Mezun Olacak ve Eksik Stajları Bulunan Öğrencilerin Durumu

Yarı yıl tatilinde kurum dışında staj imkanı bulmayan ve sadece 2021 Bahar Döneminde Mezun olma şartına karşılayan öğrencilerimiz 25 iş gününe kadar olan stajlarını 30 Ocak-27 Şubat 2021 tarihleri arasında online olarak yapabileceklerdir. Online staj için öğrencilerimiz kendilerine staj konusu belirleyecek MBG, Biyomühendislik, Kimya Bölümleri veya Biyoteknoloji Enstitüsünden bir danışman öğretim üyesi bulması gerekmedir. Kabul aldıktan sonra öğrencilerimiz ‘öğrenci numarası, ad soyad, staj gün tarihi ve iş günü sayısı ve danışman hoca’ bilgisini aşağıdaki form üzerinden gönderebilir ve online staj için aşağıdaki işlemlere başlayabilir.

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=8pBmBqaoiUiFLhJDcdy9b_wZSjS7pFNOvEvmF8pj7URUNFJSUk9ZNjhUT0NXUlZZUVRFODA5U1BRQS4u

1- STAJLARIN ÖDEV-PROJE ŞEKLİNDE YAPILMASI HAKKINDA (SADECE ŞARTLARI SAĞLAYIP TERCİH EDENLER İÇİN)

Ödev-staj şeklinde staj hakkı olan ve bunu seçenler aşağıdaki linkte bulunan 1.Staj fişi (A- FR-0076_Staj_Fisi) ve 2. Staj Zorunluluk belgesini (B- FR-0338_Staj-_Zorunluluk_Belgesi) formlarını doldurarak  arzuaysan@gtu.edu.tr adresine e-mail ile göndermesi gerekmektedir.  Staj tarihlerini ilanın ikini kısmındaki tarihler ve şartlar içerisinde olmalıdır. Bu öğrenciler için SGK girişi gerekmediği için kargo ile formlar adresinize gönderilmeyecektir. Bu öğrenciler günlük çalışmalarını

http://www.gtu.edu.tr/Files/UserFiles/130/Formlar/FR-0069_Staj_Defteri_Kapak.docx

linkinden indirecekleri dosyaya yapacak ve dönme başladıktan 3 hafta içinde bölüm sekreterliğine teslim edecekler veya yüz yüze eğitime geçilmemesi durumunda  ilan edilecek bir adres üzerinden elektronik olarak göndereceklerdir.

 

2- STAJLARIN GTÜ DIŞINDA NORMAL YAPILMASI HAKKINDAKİ İŞ AKIŞI

Covid-19 sebebiyle 2020-2021 Yarıyıl tatilinde kurumumuza (GTÜ öğrencisi dahil) stajyer kabul edilmeyecektir. Bilgilendirme GTÜ öğrencilerinin kurum dışında yapacakları staj için gerekli evrakların doldurulup teslim almalarına dairdir.

 

1- Staj Başvuruları 15 Ocak 2021 tarihine kadar elektronik ortamdan yapılacaktır. Stajlar,

30 Ocak– 27 Şubat 2021 tarih aralığında planlanabilir (Cumartesi günleri iş günü olarak kabul edilecektir).

 2-Öğrenciler ekte yer alan Staj fişi ve Staj Zorunluluk belgesini eksiksiz doldurarak mail ile Bölüm Staj Komisyonuna iletilmek üzere   ‘STAJ’ konu başlığıyla arzuaysan@gtu.edu.tr adresine e-posta ile gönderirler.

3-Staj Komisyonu onayladığı evrakları Stajlardan sorumlu Dekan Yardımcısı tarafından imzalanmak üzere Dekanlığa iletir.

4- Dekan yardımcısı tarafından ıslak imza ile imzalanan ve giden evrak numarası verilen evraklar ve Staj Defteri öğrencilerin başvuru formlarında belirtmiş olduğu adreslerine kargo le gönderilir.

5-Öğrenciler İşletmeden onaylı staj kabul belgesi aldıktan sonra; kabul belgesi, staj fişi ve e-devletten temin edeceği müstehaklık belgesini aşağıdaki adrese kargo ile gönderirler. Evrakları Fakülteye ulaşan öğrenciye fakülteden evrakların teslim alındığına dair mail ile bilgi verilir.  Evrakların teslim alındığına dair kendisine mail gitmeyen öğrenci derhal 0 262 605 30 50 numaralı telefondan Meral ERYİĞİT hanım ile iletişim kurarak evraklarının  takibini yapmalıdır.  Evrakların Dekanlığa ulaştırılması öğrencinin sorumluluğundadır.

6-Fakülte'ye ulaşan evraklar Dekanlık muhasebe birimine iletilir ve buna göre sigorta girişi başlatılır.

Kargo Adresi:

Meral ERYİĞİT

Gebze Teknik Üniversitesi

Temel Bilimler Fakültesi Dekanlığı Sekreterliği

Gebze/ KOCAELİ

 

İlgili Belgelere Aşağıdaki Linklerden Ulaşabilirsiniz (Sadece Covid-19 süresince geçerlidir).

 

 

 

1.Staj fişi (A- FR-0076_Staj_Fisi)

 

2. Staj Zorunluluk belgesini (B- FR-0338_Staj-_Zorunluluk_Belgesi)

 

3. Staj kabul belgesi (C- FR-0337_Staj_Yeri_Kabul Belgesi)

 

 

Stajla İlgili Genel Bilgiler

 

Zorunlu Stajlar 25-15, 20-20 veya tek seferde 40 gün olarak yapılabilmektedir.

 

Staj günlerini hesaplarken resmi tatiller ve hafta sonu tatillerini dikkate alınız.

 

Staj defterleri yüzde yüz İngilizce programına dahil öğrenciler tarafından İngilizce olarak tutulur ve Türkçe bir özet eklenir.

 

Not: Staj başvurularında onaylı transkript belgesine ihtiyaç duyacaklar öğrenci işleriyle iletişime geçerek elektronik imza onaylı transkript talebinde bulunmalıdırlar.