gtu_logo

2024 Yaz Staj İlanı

MBG Bölüm Öğrencileri İçin Önemli Not:

Tüm staj evrak işlemlerinin 31 Mayıs 2024 Cuma tarihine kadar bitirilmiş olması gerekmektedir.

 

Başvuru esnasında takip edilecek önemli tarihler

Bölümümüz staj programı dahilinde 17 Haziran-6 Eylül 2024 tarihleri arasında 30+ stajyer kabul edilecektir.

Son başvuru tarihi 03 Mayıs 2024’dür.

Adaylarımız staj yapmayı istedikleri laboratuvar sorumlusu Öğretim üyesi ile iletişime de geçebilirler. Bu yolla kabul alan adayların isimlerinin, laboratuvar sorumlusu öğretim üyelerince Staj Komisyonuna iletilmesini takiben Stajyer Kabul Listesi’nin 24 Mayıs 2024’te Bölüm Web Sitemizde ilan edilmesi planlanmaktadır.

Gebze Teknik Üniversitesi Öğrencileri de dahil olmak üzere başvurmak isteyen adayların, ilgilendikleri laboratuvar sorumlusu öğretim üyeleriyle direkt bağlantıya geçmeleri esnasında aşağıdaki basamakları izlemeleri gerekmektedir.

Buna göre, 

Stajyer adaylarının,

  1. İlgilendikleri laboratuvardan sorumlu öğretim üyelerinin adını belirten bir niyet mektubunu [Niyet mektubunun bir örneğini  ilgili linkte (örnek) bulabilirsiniz],

 

- Bu mektupta tek tercih olarak iletişime geçtiğiniz laboratuvar ismi ve sorumlu öğretim üyesi adını yazınız,

- Ayrıca tercih altına aşağıda verilen tabloyu doldurarak yerleştiriniz. Sarı ile işaretli bölüm örnek olarak sunulmuştur.

Stajyer Adı Soyadı

Okulu

Sınıfı

Zorunlu veya Gönüllü Staj Türü

Staj Tarihleri Aralığı ve Gün Sayısı

Ad Soyad

GTÜ

3. 

Zorunlu

17.06.2024-12.07.2024 (20 iş günü)

 

2- Transkript, 

3- Özgeçmiş (iki adet referans iletişim adres bilgilerini içermesi gerekmektedir), ilgili öğretim üyesine mail yolu ile iletmeleri gerekmektedir.

Bölümümüzde bulunan araştırma laboratuvarları veya akademik kadro bilgisine aşağıdaki ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT 1: Kurum dışından kabul alan adayların staja başlarken sigorta belgelerini staj yapacakları laboratuvara teslim etmeleri gerekmektedir.

 

ÖNEMLİ NOT 2: Staj yapacağınız laboratuvar sorumlusu Öğretim Üyesi ve/veya kuruluş sorumlusu ile staj günlerine karar verirken haftalık tatil günlerini (özellikle Pazar günü, Cumartesi günü çalışılması durumunda kabul edilebilmektedir), 2024 yılı resmi tatil günlerini (16 Haziran-19 Haziran 2024- Kurban Bayramı*; 15 Temmuz 2024 Demokrasi ve Milli Birlik Günü, ve 30 Ağustos Zafer Bayramı) göz önünde bulundurarak belirlenmesi gerektiğini önemle hatırlatırız.

*: Staj tarih aralıklarınızı belirlerken Kurban bayramı haftasının tamamının tatil edilmesi durumunu göz önünde bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz.

Araştırma Laboratuvarları 

Akademik Kadro

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GTÜ Öğrencileri için yönerge, bilgi, formlar sorular için iletişim adresleri bölümümüz "Staj Programı" sayfasında bulunmaktadır.

 

Belgelerle ilgili yardıma ihtiyacınız olması durumunda Bölüm Sekreterliği ile iletişime geçebilirsiniz.

Bölüm İletişim Adres Bilgileri: https://www.gtu.edu.tr/kategori/625/0/display.aspx