Awards

Yarışmanın Adı 

Ekip 

Ödül 

Kalebodur’la Maket Yarışması, 2020 

Mehmet Emin Baran – Mimar, (GTU Mezun) 

 

Eşdeğer Mansiyon Ödülü 

Kayseri Talas Mevlana Mahallesi Meydanı Ulusal Fikir Yarışması,2020 

Levent Arıdağ (Müellif (Ekip başı)) Mimar, (GTU Öğretim Üyesi) 

Müellif: Okan Aktaş – Mimar, (GTU Öğrenci) 

Müellif: Hasret Gül Atmaca – Mimar, (GTU Mezun) 

Müellif: Tugay Yılmaz – Mimar, (GTU Mezun) 

Yardımcı: Kübra Mutlu – Mimar, (GTU Mezun) 

Yardımcı: Eda Esen (GTU Öğrenci) 

Yardımcı: Tutku Mutlu – (GTU Öğrenci) 

Eşdeğer Ödül 

Uluslararası ‘Ever After Workshop”, 2020 

Fitnat Cimşit Koş (GTU Öğretim Üyesi) 

Mehmet Ali Gasseloğlu (GTU Arş. Gör.) 

Serkan Gürkan (GTU Öğrenci) 

1. Ödülü 

DESIGNART TOKYO 2020 kapsamında PIA Lab tarafından tam ölçekli olarak uygulanma seçkisine girme 

Uluslararası ‘Ever After Workshop”,2020 

Fitnat Cimşit Koş (GTU Öğretim Üyesi) 

Mehmet Ali Gasseloğlu (GTU Arş. Gör.) 

Zehra Delerel (GTU Öğrenci) 

Bilge Bahar Saatçi (GTU Öğrenci) 

Ozan Ersöz (GTU Öğrenci) 

3. Ödülü 

DESIGNART TOKYO 2020 kapsamında PIA Lab tarafından tam ölçekli olarak uygulanma seçkisine girme 

“DÜZEN[siz] MEKANLAR” temalı Ulusal Katılımlı 17. Çuhadaroğlu 2020 Yılı Öğrenci Proje Yarışması,2020 

Ali TIKNAZOĞLU (GTU Öğrenci) 

Serkan GÜRKAN (GTU Öğrenci) 

Yakup Kadir Can KELEŞ (GTU Öğrenci) 

Eşdeğer Mansiyon Ödülü 

İstanbul’un Mezarları Tasarım Yarışması,2020 

Burak MESUTOĞLU, Mimar (Ekip Temsilcisi) 

Samet BAYRAK, Mimar, (GTU Mezun) 

Özgür CEYLAN, Mimar, (GTU Mezun) 

Ufuk ELBİSTAN, Mimarlık Öğrencisi 

Lefter Küçükandonyadis, 

İkincilik Ödülü 

İstanbul’un Mezarları Tasarım Yarışması,2020 

Rumeysa Z. Kurtuluş, Mimar, (GTU Mezun) 

Zeynep Nur ŞAHBAZ, Mimar 

Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır, Birincilik. Ödül 

Mars 2050: Yaşam Alanı Fikir Yarışması,2020 

Merve ÇENGEL, OTS Proje Müşavirlik (GTU Mezun) 

Onur ERTAŞ, OTS Proje Müşavirlik 

Üçüncülük Ödülü 

Deniziı Han – Renovatıon,2018 

Burak Nişancı (Ekip başı) 

Didem Aydoğan Çağlar(Ekip başı) 

Fatih Helvacı-(Ekip Üyesi)(GTU Mezun) 

Defne Yılal -(Ekip Üyesi) 

"European Property Awards", Ödül Sahibi, 2018-2019 

Karamürsel Balık Adası Sosyal Tesisleri Projesi, 2018 

İbrahim Türkeri (GTU Öğretim Üyesi) 

Gönül K. Türkeri (GTU-YL Mezun) 

Mimarlık Yıllığı 2018, halk oylamasında en yüksek oy 

Gürhan Tümer Anısına İzmir Ütopyaları // 

İzmir SMD Öğrenci Fikir Projesi Yarışması 

2017 

Hasret Gül ATMACA (GTU Öğrenci) 

Tugay YILMAZ (GTU Öğrenci) 

Üçüncülük Ödülü 

Dna Mimarlık Nail Atasoy 25.Yıl 2016-2017 Güz Dönemi “Geleceği Şimdiye Taşıyan En Yaratıcı Öğrenci Projesi” 

Mustafa ÖZDEMİR (GTU Öğrenci) 

Birincilik Ödülü 

MimED Mimarlık Eğitim Derneği Türkiye ödülleri "Birinci Yıl Projeleri" kategorisi 

2016 

Ezgi AVCI (Öğrenci) 

Ayla AYYILDIZ POTUR (GTU Öğretim Üyesi), 

Şebnem ÇAKALOĞULLARI, (GTU Arş. Gör.) 

Aybala ÇAKMAKÇIOĞLU  (GTU Arş. Gör.) 

Teşvik Ödülü 

Beylikdüzü Belediyesi tarafından açılan “Yaşam Vadisi, Köprü ve Bağlantıları” ulusal mimari yarışması 

2016 

Faruk Can ÜNAL (Y.Mimar) 

Pınar ÖZYILMAZ KÜÇÜKYAĞCI (Y.Peyzaj Mimarı) (GTU Öğretim Üyesi) 

Güliz SALİHOĞLU (Y.Şehir Plancısı) (GTU Öğretim Üyesi) 

Tayfun SALİHOĞLU (Y.Şehir Plancısı) (GTU Öğretim Üyesi) 

Yard. Doç. Dr. Ferhat PAKDAMAR (GTU Öğretim Üyesi) 

Fatih Özgür ALABAY (GTU Öğrenci)) 

Fuat ASLAN (GTU Öğrenci) 

Sedat YILMAZ (GTU Öğrenci)) 

Mansiyon Ödülü 

Bodrum Ticaret Odası Hizmet Binası Mimari Proje Yarışması 

2015 

Selda NACAR (GYTE, Mezun), Aygül CEYLAN (YTÜ), Ünay AFYONLU (MSGSÜ) 

Üçüncülük Ödülü 

GTÜ Mimarlık Fakültesi Binası / N Blok 

2015 

Ayla AYYILDIZ POTUR (GTU Öğretim Üyesi) 

Kutlu SEVİNÇ KAYIHAN (GTU Öğretim Üyesi) 

Cahide AYDIN İPEKÇİ (GTU Öğretim Üyesi) 

Ferhat PAKDAMAR (GTU Öğretim Üyesi) 

Göksun AKYÜREK ALTÜRK (GTU Öğretim Üyesi) 

Ümit Ceren BEYAZİTOĞLU (GTU Öğretim Üyesi) 

Nurşah SERTER (GTÜ Mimarlık Bölümü öğretim elemanı), 

Buket METİN (GTÜ Mimarlık Bölümü öğretim elemanı), Şebnem ÇAKALOĞULLARI 

(GTÜ Mimarlık Bölümü öğretim elemanı), 

Özlem ZEYBEK (GTÜ Mimarlık Bölümü öğretim elemanı), 

Turan DURMUŞOĞLU (İnşaat Y. Mühendisi) 

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2015’e dahil edilmiştir 

MimED Mimarlık Eğitim Derneği Türkiye ödülleri "Birinci Kategori” 

2014 

Fatih Özgür ALABAY (Öğrenci) 

(Doç.Dr. Kutlu Sevinç KAYIHAN Öğr.Gör.Miray BAŞ YILDIRIM, Arş.Gör.Faruk Can ÜNAL, Arş.Gör.Seda CENGİZ yürütücülüğünde) 

Başarı Ödülü 

UIA-International Union of Architects-Utopia or Otherwhere Uluslar arası fikir yarışması 

2014 

Şebnem ÇAKALOĞULLARI (GTÜ Mimarlık Bölümü öğretim elemanı), Furkan KOÇOĞULLARI (Öğrenci), Gizem ASLAN (Öğrenci) 

Mansiyon (Jury Special Mention) 

Kent İçin Dönüşüm Ulusal Mimari Fikir Yarışması (B Kategorisi) 

2014 

Furkan KOÇOĞULLARI (Öğrenci) 

Birincilik Ödülü 

Roboski Müzesi ve Anma Yeri Mimari Tasarım Yarışması 

2014 

Y. Kenan Güvenç (ODTÜ) 
İrem Uslu (Mimar), İbrahim Türkeri (Mimar, GTÜ, Öğr. Gör.), Emre Demirtaş (Mimar), Emre Öztürk (Tasarımcı), Deniz Kılıç (Mimar), Adil Tufan Menekşe (Tasarımcı), Neş’e Nur Akkaya (Mimar), Cansu Uzun (Tasarımcı), Bengi Nar (Mimar), Jülide Yağmur Peker 

Eşdeğer Başarı Ödülü 

Logo Yazılım 3 Boyutlu Kurumsal Ödül tasarımı Yarışması 

2014 

Arş. Gör. Faruk Can ÜNAL 

Birincilik Ödülü 

IPA Dünya Oyun Konferansı Çocuk Oyun Alanı Tasarımı Öğrenci Proje Yarışması 

2014 

Gizem ASLAN (Öğrenci) 

Furkan KOÇOĞULLARI(Öğrenci) 

İkinci Mansiyon Ödülü 

Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ve Cansan Alüminyum & Can Alüminyum'un ortaklaşa düzenlediği "Kentlerde ve Yapılarda Alüminyum 2014" adlı "taşınabilir yaşam alanı" konulu Proje Yarışması 

Yasemin KILIÇ (Öğrenci) 

Mansiyon Ödülü