gtu_logo

Öğrencilerimizin yurtdışı araştırma ziyaretleri

 

- Danışmanlığını Prof. Dr. Aziz TANRISEVEN ve Yard. Doç. Dr. Barış BİNAY’ın yaptığı Kimya Bölümü doktora öğrencilerimizden Aşkın S. ASLAN, yürütücü kurumun Cambridge Üniversitesi (İngiltere) olduğu, birçok ülkeden on (10) kurumun katılımcı olduğu  “Es-Cat” Marie Curie projesi için üç (3) yıllık “araştırmacı” olarak kabul edilmiştir.

Daha fazla bilgi için: http://www.bioc.cam.ac.uk/hollfelder/Research/es-cat

- Danışmanlığını Yard. Doç. Dr. Barış BİNAY’ın yaptığı Kimya Bölümü master öğrencilerimizden M. Mervan ÇAKAR, tezi kapsamında deneysel çalışmalar gerçekleştirmek üzere İngiltere’den Manchester Üniversitesi ‘ne bağlı “Manchester Institute of Biotechnology” e dört (4) aylık dönem için “ziyaretçi araştırmacı” olarak kabul edilmiştir.

Daha fazla bilgi için: http://www.mib.ac.uk/

- Danışmanlığını Yard. Doç. Dr. Barış BİNAY’ın yaptığı Kimya Bölümü master öğrencilerimizden B. Burak DURAKSOY, tezi kapsamında deneysel çalışmalar gerçekleştirmek üzere “Danimarka Teknik Üniversitesi” e (4) aylık dönem için “ziyaretçi araştırmacı” olarak kabul edilmiştir.

Daha fazla bilgi için:  http://www.dtu.dk/english/service/phonebook/person?id=40613&tab=1#tabs

- Danışmanlığını Yard. Doç. Dr. Barış BİNAY’ın yaptığı Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü master öğrencilerimizden Berin YELMAZER, tezi kapsamında deneysel çalışmalar gerçekleştirmek üzere İngiltere’den “Exeter Üniversitesi” e “ziyaretçi araştırmacı” olarak kabul edilmiştir.

Daha fazla bilgi için: http://www.exeter.ac.uk/biocatalysis/

 

Öğretim üyelerimizi ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.