gtu_logo

1. Uluslararası Sürdürülebilirlik için Biyoteknoloji Çözümleri Kongresi

07-10 Mayıs 2024 tarihleri arasında Üniversitemizin Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenecek olan "1st International Congress on Biotech Solutions for Sustainability" (1. Uluslararası Sürdürülebilirlik için Biyoteknoloji Çözümleri Kongresi) kapsamında sürdürülebilirlik ana çatısı altında, sağlık biyoteknolojisi, biyomalzemeler, endüstriyel biyoteknoloji (gıda, alg, enzim vb.), tarımsal biyoteknoloji ve biyoteknolojide yapay zekâ ve dijitalleşme konularına odaklı oturumlar yüz yüze olarak gerçekleştirilecek, yalnızca yurtdışı katılımcılar için opsiyonel olarak çevrimiçi bağlantı imkânı sağlanacaktır. Biyoteknoloji ve Sürdürülebilirlik başta olmak üzere ilgili disiplinlerarası alanlarda çalışan veya bu alanlara ilgi duyan tüm öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimiz kongreye davetlidir.


Kongre ile ilgili ayrıntılı bilgi almak, kaydolmak ve özet göndermek için www.biotech4sus.org adresini ziyaret edebilirsiniz. Özet gönderimleri 24 Nisan 2024'e kadar devam etmektedir. Kongreye özet gönderimi yaparak katılım sağlayacak tüm öğrencilerimiz ve akademisyenlerimiz için %50 indirim olanağı sağlanmıştır. Ayrıca özet göndermeksizin kongreye katılmak isteyen tüm GTÜ lisans ve lisansüstü öğrencileri ile GTÜ personeline ücretsiz katılım hakkı tanınmıştır. Kongreye katılım için kayıt yaptırma şartı vardır. Ücretsiz kayıt yaptıracak olan GTÜ öğrencisi ve personelinin web sitesinde dekont yerine öğrenci belgesi veya personel kimliğini PDF olarak yüklemesi gerekmektedir.


Kongreye katılım lisans öğrencileri için GTU110 dersi kapsamına alınmıştır. 8-10 Mayıs tarihleri arasında kongrenin her bir tam gününe katılım, öğrencinin GTU110 dersi kapsamında bir etkinliğe katılımı olarak değerlendirilecektir. Gerek lisans gerekse lisansüstü öğrencilerimizin katılımlarını azami düzeye çıkarmak ve dersler ile ilgili mağduriyet endişelerini ortadan kaldırmak için, tüm akademik birimlerimizin kongremize kayıt yaptırdığını belgelendiren öğrencilerimizi 08-10 Mayıs 2024 tarihlerinde, yoklamalardan muaf tutmaları, aynı uygulamanın 7 Mayıs 2024'te kongrenin uydu eğitimlerinden birine kayıt yaptırdığını belgelendiren öğrenciler için de geçerli olması, belirtilen tarihlerde herhangi bir ölçme değerlendirme uygulamasının yapılacak olduğu derslerde ise ilgili öğrencilere telafi hakkı verilmesi uygun görülmüştür.