gtu_logo

20-21 MART ERASMUS İNGİLİZCE YETERLİK SINAVI BİLGİLENDİRME

Değerli Erasmus Sınavına Girecek Öğrencilerimiz ve Personelimiz,

 

2023-2024 bahar dönem yapılacak olan Erasmus sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki kısımdan oluşup sınav YÜZ YÜZE yürütülecektir. Tarih ve saat bilgisi aşağıdaki gibidir;

 

Yazılı Sınav

20 Mart 2024

10:00 – 13:00

80 PUAN

Sözlü Sınavı

21 Mart 2024

10:00

20 PUAN

 

180 dakika sürecek 80 soruluk yazılı sınav “dinleme, dilbilgisi, okuma ve kelime bilgisi” sorularından oluşacaktır. Sınava “listening” kısmı ile başlanacaktır ve sınava geç gelen adaylar “listening” kısmına alınmayacaktır.

Yazılı kısmın tamamı çoktan seçmeli sorulardan oluşmaktadır. Yazılı sınavda yalnızca doğru cevaplar dikkate alınacak, yanlış cevaplar doğrularınızı götürmeyecek ya da sınav sonucuna etki etmeyecektir.

Sınavda tüm öğrencilerin/personelin öğrenci/personel kimliklerini veya T.C. kimliklerini yanında bulundurması zorunludur. Öğrenci/personel kimliğinin olmaması durumunda öğrenci işlerinden ya da e-devlet sistemi üzerinden alınacak resmi belgeler de kabul edilir. Yabancı uyruklu adayların ise pasaportlarını yanında bulundurmaları gerekmektedir. Yanında herhangi bir kimliği bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır. 

 

Yazılı sınavdan 50 puan ve üstü alan adaylar sözlü sınava girebilecektir. Yazılı sınav sonuçlarına göre sözlü sınava girecek adayların listesi 20 MART 2024 Çarşamba günü GTÜ Yabancı Diller Bölümü web sitesinde yayınlanacaktır. Sözlü sınava girip giremeyeceğinizi öğrenmek için gün içinde düzenli olarak web sitesini kontrol etmeniz gerekmektedir.

Sözlü sınavda bir randevu sistemi olacaktır ve listede sizin için belirlenen saatte sınava girmek zorundasınız. Randevu listesine göre sınav saatinizden en az 1 saat önce  sınavın yapılacağı binadaki dersliğin önünde olmanız gereklidir. Geç gelen/sınava girmeyen aday olduğunda bir sonraki adaya geçileceği için belirtilen saatten daha önce de sınava çağrılabilirsiniz. Dolayısıyla, bu konuda gerekli tedbirleri almak adayın kendi sorumluluğundadır. 

Randevu saati geldiğinde sınav yerinde bulunmayan aday, sınıf randevu listesinde son öğrencinin sınavı bittikten sonra sınava alınabilir. Fakat, paylaşılan sınıf listesinde son öğrencinin randevu saati itibariyle sınav sona erer, bu saatten sonra gelen öğrenciler sınava alınmaz. Bir başka deyişle, kendisi için belirlenen randevu saatinden geç gelen aday, sınıf listesindeki son adaydan sonra sınava alınır ve listedeki son adayın randevu saati itibariyle de sınav sona ermiş olur.

Lütfen sınava girerken TC Kimlik kartınızı veya Öğrenci/Personel Kimlik Kartınızı yanınızda bulundurunuz.

 

ÖNEMLİ NOT:

Listelerde adınızı göremezseniz kendinizi tanıtan (Ad soyad, TC Kimlik No/öğrenci No, Bölüm vb) bir e-posta ile yabancidillersinav@gtu.edu.tr adresine başvurmalısınız. 

 

Yazılı sınav için sınav katılımcı listesini görmek için TIKLAYINIZ.

 

Başarılar dileriz.