gtu_logo

2023 Technology Transfer Award Başvuru Tarihi 15 Mart 2024'e Uzatıldı

D-8 Ekonomik İşbirliği Teşkilatı’na bağlı “Teknoloji Transferi ve Değişim Ağı” (D-8 TTEN) tarafından düzenlenen, üye ülkeler arasındaki en iyi teknoloji transferi uygulamalarını teşvik etmek ve uluslararası iş birliğini desteklemek amacıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan yarışmanın ödül töreni, Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) ev sahipliğinde GTÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşecektir. 

 

Bu yılki yarışmaya başvurabilmek için (1) söz konusu teknoloji transferi sözleşmesinin 01.01.2023 ile 31.12.2023 tarihleri arasında gerçekleşmesi, (2) sözleşmenin teknoloji transferine dayanması ve (3) sözleşme taraflarının D-8'e üye ülkeler veya OIC (Organization of the Islamic Cooperation/İslam İş birliği Teşkilatı) (OIC) ülkelerinde yerleşik olması gerekmektedir. 

 

D-8 üye ülkeleri, Bangladeş, Mısır, Endonezya, İran, Malezya, Nijerya, Pakistan, Türkiye’dir. İslam İşbirliği Teşkilatı ülkeleri ise Afganistan, Arnavutluk, Azerbaycan, Bahreyn, Bangladeş, Benin, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Brunei Darüsselam, BurkinaFaso, Cezayir, Cibuti, Çad, Endonezya, Fas, Fildişi Sahili, Filistin, Gabon, Gambiya, Gine, Gine Bissau, Guyana, Irak, İran, Kamerun, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Komorlar, Kuveyt, Libya, Lübnan, Maldivler, Malezya, Mali, Mısır, Moritanya, Mozambik, Nijer, Nijerya, Özbekistan, Pakistan, Senegal, Sierra Leone, Somali, Sudan, Surinam, Suudi Arabistan, Tacikistan, Togo, Tunus, Türkiye, Türkmenistan, Uganda, Umman, Ürdün, Yemen olmak üzere 57 ülkeden oluşmaktadır.  

 

Bütün alanlardan başvurular kabul edilmekle birlikte 2023 yılı için öncelikli alanlar olarak finansal teknolojiler, akıllı üretim sistemleri, iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik, e-ticaret teknolojileri, akıllı eğitim teknolojileri, yapay zekâ, savunma ve insansız araç teknolojileri, biyoinformatik, veri analitiği/büyük veri ve siber güvenlik belirlenmiştir.  

 

Başvurular, 15 Mart 2024 tarihine kadar https://d8tten.org/technology-transfer-award/ adresi üzerinden çevrim içi olarak kabul edilecektir. Daha fazla bilgi için d8@gtu.edu.tr e-posta adresi veya +90 262 605 12 03 telefon numarasıyla iletişime geçilebilir. 

 

Yarışmaya katılmak için başvurularınızı bekler, duyurusunun yapılması hususunda desteklerinizi rica ederiz.

 

Not: Yarışmaya katılacak tüm başvurulara e-sertifika verilecektir.