gtu_logo

Gelen Erasmus Öğrencilerimize Sertifikalarını Takdim Ettik

27.05.2022

2021-2022 akademik yılı bahar döneminde üniversitemizin Bilgisayar Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği ve Çevre Mühendisliği Bölümlerinde Fransa, Romanya ve Slovenya olmak üzere 3 farklı ülkeden Erasmus Değişim Programı kapsamında öğrenim görmeye gelen Erasmus öğrencimiz için ders dönemi bitiş tarihinin yaklaşması sebebiyle Dış İlişkiler Ofisi tarafından bir hoşça kal etkinliği düzenlendi.

24 Mayıs 2022 Salı günü düzenlenen etkinlikte öğrencilerin Erasmus deneyimleri hakkında görüşleri dinlendi ve öğrencilere Erasmus katılım belgeleri ve ayrıca Türkçe diline duydukları ilgiden dolayı bölüm derslerine ek olarak Türkçe dil dersini de almış olanlara Türkçe dil sertifikası takdim edildi.

Böylece Erasmus Programının GTÜ’de ve ülkemizde ilk defa uygulanmaya başladığı 2004-2005 akademik yılından bu yana bir dönemde gelen en çok öğrenci sayısına ulaşıldı. Erasmus Kurum Koordinatörü Dr. Mevlüdiye GÜZEL ‘’Özellikle son yıllarda salgın nedeniyle gerek üniversitemizde gerekse ülkemizde Programı kapsamında gelen öğrenci sayısı ciddi oranda düştü. Bu nedenle Erasmus Programı kapsamında farklı ülke ve bölümlerden 14 öğrencinin aynı dönemde üniversitemize gelmiş olması sevindirici olmuştur.’’ diye belirtti.