gtu_logo

GTÜ Mimarlık Fakültesi Kütüphanesi Hakkında Bilgilendirme

Gebze Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Kütüphanesi N Blok 1-03 numaralı mekânda hizmet vermektedir. Kütüphanede başta mimarlık, planlama ve tasarım olmak üzere binlerce kitap ve süreli yayın yer almaktadır.

Kütüphanede bulunan kitapların kodlarına kütüphanede yer alan bilgisayardan ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra, Mimarlık Fakültesi Web sayfasındaki Fakülte Kütüphanesi başlığı altındaki (Kütüphane Katalog Tarama İçin Gerekli Dosyalar) sekmesinde yer alan dosyalar indirilerek bulunduğunuz yerden de katalog taraması yapabilirsiniz. Sizlere sunulan kütüphane veri tabanı dosyasını, ücretsiz bir yazılım olan BiblioteQ programı ile açarak istediğiniz yerden kütüphanedeki yayınlarda tarama yapabilirsiniz. Aynı sekmede yer alan (Tarama Rehberi) ile tarama işleminin nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

Kütüphane kaydı, ödünç alma vb. işler için kütüphanede görevli bulunan kişilerden yardım alabilirsiniz. Henüz kaydınız yok ise öncelikle görevli aracılığıyla kütüphaneye kaydolmanız gerekmektedir.

Öğrenciler tek seferde en fazla 2 kitabı 14 gün süre ile ödünç alabilirler.

Kütüphanenin açık olduğu gün ve saatler şu şekildedir:

Pazartesi 15.30-17.00

Salı 13.30-17.00

Çarşamba 11.00-13.30

Cuma 08.30-17.00

*Kütüphaneye bağış yapmak isteyenler Mimarlık Bölümü Kitaplık Komisyonu ile iletişime geçebilirler.