gtu_logo

1st International Congress on Biotech Solutions for Sustainability

07-10 Mayıs 2024 tarihleri arasında Üniversitemizin Kongre ve Kültür Merkezinde “1st International Congress on Biotech Solutions for Sustainability” (1. Uluslararası Sürdürülebilirlik için Biyoteknoloji Çözümleri Kongresi) etkinliği (www.biotech4sus.org) düzenlenecektir. Kongrenin resmi açılışı 8 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşecek olup 7 Mayıs'ta ve 10 Mayıs öğleden sonra kongrenin uydusu niteliğinde olan ve dileyenlerin ayrıca kayıt yaptırabileceği eğitim programları düzenlenecektir. Kongremiz Pakistan üniversitelerinden Muhammad Nawaz Shareef University of Agriculture, Multan'ın da katkıları ile organize edilmektedir.

Kongrede sürdürülebilirlik ana çatısı altında, sağlık biyoteknolojisi, biyomalzemeler, endüstriyel biyoteknoloji (gıda, alg, enzim vb.), tarımsal biyoteknoloji, iklim değişikliği ve biyoteknolojide yapay zekâ ve dijitalleşme konularına odaklı oturumlar yüz yüze olarak gerçekleştirilecek, yalnızca yurtdışı katılımcılar için opsiyonel olarak çevrimiçi bağlantı imkânı sağlanacaktır.

Kongre ile ilgili ayrıntılı bilgi almak, ana konuşmacıları ve taslak programı incelemek, kaydolmak ve özet göndermek için www.biotech4sus.org adresini ziyaret edebilirsiniz. Özet gönderimleri 24 Nisan 2024’e kadar devam etmektedir. Kongreye özet gönderimi yaparak katılım sağlayacak tüm öğrencilerimiz ve akademisyenlerimiz için %50 indirim olanağı sağlanmıştır. Kongreye sisteme özet yükleyerek kayıt yaptıranlar bilimsel komite tarafından yapılan değerlendirme sonucuna göre poster bildirimi, kısa sözlü sunu veya sözlü sunu için seçilebilecektir.

Ayrıca özet göndermeksizin kongreye katılmak isteyen tüm GTÜ lisans ve lisansüstü öğrencileri ile GTÜ personeline ücretsiz katılım hakkı tanınmıştır. Kongreye katılım için kayıt yaptırma şartı vardır ve bu şart ücretsiz olarak katılım sağlayacak herkes için de geçerlidir. Ücretsiz kayıt yaptıracak olan GTÜ öğrencisi ve personelinin web sitesinde dekont yerine öğrenci belgesi veya personel kimliğini PDF olarak yüklemesi gerekmektedir. Ücretsiz olarak kayıt yaptıranlara yaka kartı / isimlik verilecek, öğle yemeği fişi ise verilmeyecektir.

Kongreye ücretli veya ücretsiz (bildiri özetli veya özetsiz) olarak kayıt yaptırarak katılım sağlayan tüm öğrencilerimiz bu durumu belgelendirerek ilgili günlerdeki derslerinde yoklamadan muaf sayılacaktır.

Kongreye kayıt yaptırarak fiilen tam katılım sağlayanlara imzalı katılım belgeleri programın sonunda (10 Mayıs) elden teslim edilecektir.

Kongreye katılım lisans öğrencileri için GTU110 dersi kapsamına alınmıştır. 8-10 Mayıs tarihleri arasında kongrenin her bir tam gününe katılım öğrencinin GTU110 dersi kapsamında bir etkinliğe katılımı olarak değerlendirilecektir.

Kongre süresince sponsorlarımızın standları Kongre Merkezimizin fuaye alanında ziyarete açık olacaktır. Ayrıca açılış günü olan 8 Mayıs 2024 tarihinde Prof. Dr. Melih BULUT'un "Bilimsel ve Tıbbi Toplantılarda Konuşma Sanatı" adında yeni yayımlanan kitabının imza günü gerçekleşecektir. 

Üniversitemizin öğrenci kulüplerine ve üniversitemizin öğrencilerinin kurdukları ve kongre konuları ile ilgili alanlarda faaliyet gösteren start-up'lara da fuaye alanında ücretsiz olarak stand açma hakkı verilecektir. Bu haktan yararlanarak stand açmak isteyen kulüplerin ve start-up kurucularının biotech4sus@gtu.edu.tr adresine en geç 26 Nisan 2024 tarihine kadar e-posta göndererek bu taleplerini bildirmeleri gerekmektedir.

Her türlü sorunuz için biotech4sus@gtu.edu.tr adresine e-posta göndererek organizasyon komitesi ve kongre sekreteryası ile iletişime geçebilirsiniz.