gtu_logo

Yeşil Teknolojiye Uyumda %90 Hibe Desteği

 

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO), Dünya Bankası Türkiye Yeşil Sanayi Projesi kapsamında KOBİ'lere Yeşil Dönüşümde Rehberlik Edecek

 

Koordinatörlüğünü Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürüttüğü Dünya Bankası Türkiye Yeşil Sanayi Projesi kapsamında özel sektörün yeşil dönüşüme yönelik ürün veya süreç geliştirme faaliyetleri TÜBİTAK-TEYDEB tarafından desteklenmektedir. Bu kapsamda GTÜ TTO A.Ş., yeşil dönüşüme öncülük etme misyonuyla önemli bir adım atmıştır.

 

TÜBİTAK tarafından 1831 Yeşil İnovasyon Teknoloji Mentorluk Çağrısı kapsamında çözüm ortağı olarak seçilen 25 kuruluş arasında yer alan GTÜ TTO, Yeşil Sanayi Projesi çerçevesinde yeşil dönüşüm mevzuatlarına uyum sağlamak isteyen KOBİ'lere rehberlik edecek.

 

Yeşil teknolojiler konusunda güncel teknolojiler için firmaların teknoloji danışmanlığı, kapasite veya durum analizi, mevcut problemlerin tespiti ve çözüm yaklaşımları ve yol haritası hazırlama gibi konularda GTÜ-TTO'dan alınacak olan hizmetin %90'ı hibe destek olarak TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır. Destek süresi 6 ay olup, proje bütçesi üstü limiti 210.000 TL'dir.

 

Detaylı Bilgi: 

https://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/tubitaktan-kobilerin-yesil-donusumune-mentorluk-destegi