gtu_logo

NATO Staj Programı

NATO, üniversite eğitimlerinin üçüncü yılında olan başvuru sahiplerine veya lisans veya yüksek lisans programından yeni mezun olanlara altı aylık staj imkanı sunmaktadır. Stajlar geniş bir uzmanlık ve beceri yelpazesine uygulanır ve siyasi işler, savunma ve güvenlik, inovasyon, operasyonlar, iletişim, iş desteği ve insan kaynakları, finans, bilim ve teknoloji ile altyapı ve tesisler gibi alanlarda fırsatlar sunmaktadır.

Stajlar, birçok Avrupalı ​​ve diğer uluslararası kuruluş için bir buluşma noktası ve genç profesyoneller için bir faaliyet ve ağ oluşturma merkezi olarak hizmet veren heyecan verici bir şehir olan Brüksel, Belçika'daki NATO Genel Merkezi'nde gerçekleştirilmektedir.

NATO Staj Programı, altı aylık değerli iş deneyimi ve İttifak'ın iç işleyişi hakkında daha fazla bilgi edinmenin yanı sıra, NATO topluluğundan bir şeyler öğrenmek için hayatta bir kez karşınıza çıkacak bir fırsat sunuyor!

 

NATO Staj Programının Temel Hedefleri

NATO Staj Programı, NATO Uluslararası Personeli, Uluslararası Askeri Personeli ve NATO Karargahındaki bazı NATO kurum ve organları bünyesinde staj pozisyonları sunmaktadır.

Uygunluk kriterleri

NATO stajına başvurmak için başvuru tarihinde aşağıdaki kriterleri yerine getirmelisiniz:

Yaş: 21+

Uyruğu: NATO üyesi bir ülkenin vatandaşı

Eğitim durumu: En az iki yıllık üniversiteyi tamamlamış ve üçüncü yıla kaydolmuş VEYA en yüksek derecenizi bir yıldan daha kısa bir süre önce almış olmak

Diller: İki resmi NATO dilinden birinde yeterlilik: İngilizce veya Fransızca.

Daha detaylı bilgi için: https://www.nato.int/cps/en/natohq/71157.htm