gtu_logo

Lisans Bursiyer Duyurusu (Son Başvuru 27 Kasım)

TÜBİTAK-2247-C Stajyer Araştırmacı Burs Programı – 2023 yılı çağrısı kapsamında yürütücülüğünü Doç. Dr. Mehmet Korhan ERTURAÇ’ın üstlendiği GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ YER VE DENİZ BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ bünyesinde 220N053 nolu ve “Karadeniz Kıyısı (Türkiye ve Bulgaristan) Çökel Kayıtlarının Karşılaştırmalı Değerlendirilmesi ile Yükselen Kıyılarda Tektonik ve Çevresel Etkilerin Belirlenmesi" başlıklı ve 122G261 nolu ve “Horseshoe Adası (Batı Antarktika Yarımadası) Örneğinde Hızlı Yükselmeye Uğrayan Yüksek Enerjili Kıyı Bölgelerinde, Çok Kaba Taneli Basamaklı Kıyı Şekillerinin Haritalanması Ve Lüminesans Yöntemleri Ile Tarihlendirilmesi" başlıklı projelere birer adet lisans öğrencisi bursu açılmıştır.

 

SÜREÇ HAKKINDA GENEL BİLGİLENDİRME

  1. Öğrenci başvuruları 13 Kasım2023 (Saat:20.00) – 27 Kasım 2023 (Saat:17.30) tarihleri arasında alınacaktır. Başvurular sonrası TÜBİTAK tarafından ön inceleme yapılacak olup ön incelemeyi geçen bursiyer adayları değerlendirilmek üzere proje yürütücülerine sunulacaktır.
  2. Her öğrenci 1 projeye başvuru yapabilmektedir.
  3. Bursiyer adaylarının seçimi proje yürütücüleri tarafından 11-20 Aralık 2023 tarihleri arasında BİDEB Başvuru ve İzleme Sistemi https://ebideb.tubitak.gov.tr/giris.htm üzerinden yapılacaktır.
  4. Proje yürütücüsü bursiyer aday değerlendirmesini lisans öğrencileri tarafından başvuru sistemine yüklenen başvuru bilgi/belgeleri üzerinden ve gerekli görmesi halinde yüz yüze/online toplantılar ve/veya eposta/posta yoluyla yazışmalar aracılığı ile yapar. (Öğrenci telefon/e-mail gibi bilgiler sistem üzerinden değerlendirme aşamasında sizinle paylaşılacaktır.)
  5. Değerlendirme aşamasında proje yürütücüsü her bir proje kapsamında projesinde görev almak üzere 1 asil ve asil adayın desteğini başlatmaması halinde yerine görev alabilecek 1 yedek bursiyer adayı belirleyeceklerdir.