gtu_logo

GTÜ Girişimcilik Ruhu Minikleri de Sardı

GTÜ kampüsünde bulunan anaokulundaki öğrenciler kendi elleri ile yaptıklarını satışa sunarak ilk paralarını kazandı.  Girişimcilik Haftası dolayısıyla yapılan etkinlikte GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün de bol bol alışveriş yaptı.

 Gebze Teknik Üniversitesi kampüsünde bulunan Özel İlk Odak Anaokulu öğrencileri Girişimcilik Haftası çerçevesinde okulda yaptıkları ürünleri belirledikleri fiyata sattılar. Anaokulu önünde gerçekleştirilen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Haluk Görgün, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Babür Özçelik, Genel Sekreter V. Doç. Dr. Abdurrahman Akyol ve akademisyenler katılıp hazırlanan Girişimcilik Stantlarını ziyaret etti. Minik öğrenciler, burada kendileriyle sohbet eden Görgün’e, kazandıkları ilk paralarını saklayacaklarını söyledi.

3-6 yaş grubu öğrencileri tarafından okulda yaptıkları kitap ayracı, yılbaşı süslemeleri, kuş maketleri ve fotoğraf çerçeveleri gibi malzemeleri kendi belirledikleri fiyattan üniversite akademik ve idari personeline ve ailelerine satışa sunan miniklerin kazandıkları paraları etkinliğin ardından aralarında paylaştıkları bildirildi. Çocukların parayı kullanmayı, ticarette alım satım gibi kavramları ve üretici olarak girişimci davranmayı öğrenmelerinin amaçlandığı etkinlikte en güzel satış yapan öğrenciler belirlenip ödüllendirildi.