gtu_logo

Üniversite İş Birliklerine Bir Yenisini Ekledik

08.06.2023

GTÜ ve Semerkant Devlet Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Enstitüsü arasında eğitim ve araştırma alanında iş birliği protokolü imzalandı.

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) ve Semerkant Devlet Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Enstitüsü ikili iş birliği protokol metni GTÜ Senato Salonu'nda düzenlenen törenle imzalandı. Protokol metnini GTÜ adına Rektör Prof. Dr. Hacı Ali Mantar, Semerkant Devlet Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Enstitüsü adına Rektör Doç. Dr. Çiğdem Canbay Türkyılmaz imzaladı. İmza töreninde her iki üniversiteden akademisyenler de yer aldı.

Söz konusu protokol - akademik ihtiyaçlar temelinde- öğretim üyesi değişimi, öğrenci değişimi (lisans ve/veya yüksek lisans, doktora), akademik bilgi ve materyallerin değişimi, süreli yayınların ve diğer yayınların değişimi, ortak araştırma programlarının organizasyonu, ortak konferansların organizasyonu, ortak dil kurslarının verilmesi gibi programları içermektedir.

Protokol töreninin ardından Rektör Doç. Dr. Çiğdem Canbay Türkyılmaz ve beraberindeki heyet, GTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elif Özlem Aydın ile bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundular.