gtu_logo

Çevre İçin Güç Birliği Yapıldı

08.10.2021

Darıca’da atıkların toplanması ve geri dönüşüme kazandırılması ile ilgili farkındalık bilinci oluşturmayı hedefleyen proje için Darıca Kaymakamlığı koordinesinde GTÜ ve Darıca Belediyesi çalışmalar yürütecek.  

Darıca Kaymakamlığı, Gebze Teknik Üniversitesi(GTÜ) ve Darıca Belediyesi arasında, Darıca Milli Eğitim Müdürlüğü ve Darıca Müftülüğü'nünde işbirlikçileri olduğu, Sıfır Atık Yönetmeliği çerçevesinde "Bir Dönüşüm Hikayesi Projesi İş Birliği Protokolü" törenle imzalandı. Darıca Kaymakamlığı'nda imzalanan protokolle Darıca Kaymakamı Yüksel KARA, GTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammet Hasan ASLAN, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer BIYIK, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail OĞUZ, Darıca Müftüsü Zeynel Abidin ÇINAR, GTÜ TTO ve GTÜ Teknopark Genel Müdürü Zübeyde DEMİRKAPU, akademisyenler ve kurum yöneticileri katıldı.  

Proje ile  Kaymakamlık, Belediye, Müftülük ve Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı kurum-kuruluşlar ile Gebze Teknik Üniversitesi arasında Sıfır Atık Yönetmeliği çerçevesinde Bir Dönüşüm Hikayesi Projesi dahilinde Darıca ilçesindeki doğal varlıkların korunması, sürdürülebilir bir çevre bilinci oluşturulması, çevre dostu tüketim alışkanlıklarının kazandırılması ve atık yönetimi konularında farkındalık oluşturmak hedefleniyor. Proje dahilinde Darıca Kaymakamlığı koordinesinde ilçe genelinde özellikle okullarda ve camilerde geri dönüşümün önemiyle ilgili farkındalık kazandırmak için Darıca Belediyesinin çeşitli promosyonlarla destek olacağı ve Gebze Teknik Üniversitesi akademisyenleri tarafından sıfır atıkla ilgili eğitimlerin düzenleyeceği bilinçlendirme çalışmaları yapılacak. 

Haber ve Fotoğraflar : GTÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü