gtu_logo

Genel Ulaşım ve İletişim Bilgileri

Telefon (Santral): +90 (262) 605 10 00 (pbx)
Fax: +90 (262) 653 84 90
E-posta: iletisim@gtu.edu.tr
Kep Adresi: gtu@hs01.kep.tr
Adres:  Gebze Teknik Üniversitesi Rektörlüğü
P.K : 141 41400
Gebze / KOCAELİ

 Binaları gösteren kampüs haritası için tıklayınız.

 


 

1- E–80 TEM YOLU İLE:

FSM Köprüsü’nden sonra E-80 TEM Otoyolu’na girilir ve Doğu istikametine ilerlenir. Çayırova-Eskihisar gişelerinden çıkılır. Hiçbir yere sapmadan devam edilir. Bu yolun D-100 yolunu kestiği kavşağa gelindiğinde de düz istikamet muhafaza edilerek Bayramoğlu istikameti kavşakta takip edilir. Ankara ya da İstanbul yönlerine dönülmez. Kavşak tam olarak bitmiş olmadan GTU levhası ve kampüsü sağda görülecektir.Bu noktada hataya yol açan bir sapak ASM Hastanesine gider, dikkatli olunmalıdır. Sağa sapılır ve 100 metre ilerde sağda GTU ’nün giriş kapısına yönelinir. Ankara istikametinden gelindiğinde yine Çayırova gişelerinden çıkılması ilk defa gelenler için önerilir. Gebze çıkışından çıkıldığında ise D-100 yolu Batı yönüne İstanbul istikametine takip edilmelidir.

2-D-100 YOLU İLE:

İstanbul’dan Anadolu yakası D-100 yolu doğu istikametinde takip edilir. Pendik ve Tuzla geçildikten sonra Bayramoğlu çıkışından çıkılır. Çıkış tamamen tamamlanmadan önce sağda GTU levhası görülecektir. D-100 yolu ile Doğu tarafından gelenler ve D-575 ile gelip Topçular Feribot iskelesinden feribota binmiş olanlar Gebze’den değil Bayramoğlu çıkışından çıkmalıdırlar. Hızlı Feribot ile Pendik’e inenler ise D–100 ‘e çıktıktan sonra Batı istikametine gideceklerdir. GTU, Gebze şehiriçinde olmayıp, İstanbul Tuzla’ya daha yakındır.

3- İSTANBUL’DAN BELEDİYE OTOBÜSÜ İLE

Cevizlibağ(Zeytinburnu) - Şifa Mahallesi(Tuzla) hattında çalışan 500-T otobüsü ile son durak olan Şifa mahallesine gelindikten sonra Gebze-Harem minibüslerine binilip çok kısa bir mesafe alınarak Yenimahalle Bayramoğlu köprüsünde inilir ve hemen sağda bulunan toprak alan geçildikten 100 metre sonra GTU ’nün giriş kapısına ulaşılır.

4- GEBZE KOOP OTOBÜSÜ İLE:

Kalkış yeri Esenler Otogarı olan Gebze Koop otobüsleri FSM Köprüsü’nden sonra E–80 TEM Otoyolu’nu takip eder ve Çayırova-Eskihisar gişelerinden çıkar. Gişelerden çıkışta kısa bir zaman zarfında Yenimahalle Bayramoğlu köprüsüne ulaşır. Köprüde inilerek hemen sağda bulunan toprak alan geçildikten 100 metre sonra GTU ’nün giriş kapısına ulaşılır.

5- DOLMUŞ İLE:

D–100 ü takip eden Gebze - Harem otobüsleri ile Harem yönünden gelindiğinde Tuzla’dan hemen sonra Yenimahalle Bayramoğlu köprüsünde inilir ve hemen sağda bulunan toprak alan geçildikten 100 metre sonra GTU ’nün giriş kapısına ulaşılır. Gebze yönünden gelindiğinde yine aynı köprüde inilir ve köprüden karşıya geçilip aynı yol takip edilir.

6- OTOBÜS İLE:

Gebze yönünden gelecekler 490 nolu Muallimköy - GTU, Darıca tarafından gelecekler de 515, 525 nolu hatlarla kampüse ulaşım sağlayabilirler. Bu otobüsler haricinde de 501, 502, 503, 551, 553, 556, 557, 562 gibi alternatif otobüslerle kampüse ulaşım sağlanabilir.

7- MARMARAY İLE:

Yerleşkemiz içerisinde olan Marmaray, “FATİH-GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ” durağında inerek yerleşkemize ulaşım sağlayabilirsiniz.