gtu_logo

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı - KÖK Projesi

 

 

 

HAYDİ GENÇLER!

VİZYONER GENÇ KÖK PROJESİ BAŞLIYOR:

 

 

Kök’ten Gelen Yetenek, Köklü Bir Tecrübeyle Buluşuyor!

Savunma Sanayinin Kökleri Üniversitelerimizde Yeşeriyor!

Ülkemiz Gençleri, KÖK İle Hayata Atılıyor!

Gençler KÖK İle Geleceğe Emin Adımlarla Yürüyor!

Ülkemizin Bilim Adamları, Mühendisleri, Liderleri KÖK’de Yetişiyor!

 

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nın, 2019 yılında hayata geçirdiği Vizyoner Genç Programı, yepyeni bir proje ile karşınızda: KÖK

 

Kişisel gelişim, Öğrenciyken öğrenme ve Kariyer alanlarını bünyesinde toplayan KÖK Projesi ile amaç; üniversite öğrencilerini, okulun ilk yıllarından itibaren gelecekte çalışacağı iş ortamına hazırlamak; bir yandan savunma sanayine yetişmiş insan kaynağı sağlarken, bir diğer yandan da öğrencilerin mezun olduktan sonra yaşayacağı kararsızlık ya da yanlış iş seçiminden kaynaklı zaman kaybını ortadan kaldırmaktır.

 

 

Artık Kayıp Nesiller Olmayacak! Farkında Nesiller Olacak!

 

Savunma Sanayii sektöründe 360 derece gelişimi benimseyen bu model ile üniversite öğrencilerine daha birinci sınıftayken ulaşılacak; öğrencilerin yetenekleri ve potansiyelleri ortaya çıkarılacak.

 

Projeye dahil olan öğrencilere; burs desteği başta olmak üzere Savunma Sanayii firmalarında staj yapma imkanı, aday mühendislik programları için öncelikli olarak değerlendirilme şansı, usta-çırak görüşmeleri ile iş hayatına hazırlanma, teknik ve kişisel gelişim eğitimleri verilecek. Saha gezileri ve vizyon konuşmaları gibi farklı etkinliklerle de farklı deneyimler yaşamaları sağlanacak.

 

Köklü Tarihimizin Yapıtaşları Usta-Çıraklar, KÖK’te Yeniden Hayata Dönüyor!

 

Yine her bir öğrenci çırak olarak değerlendirilip, sponsoru olan firmadan bir usta ile eşleştirilerek, 3 yıl sürecek bir yol arkadaşlığı hayata geçirilecek. Usta çırağa, Savunma Sanayii vizyonu kazandırmak için gerekli yönlendirmelerde bulunacak, ekosistemi tanıtacak, çırağın kendisini bulmasına yardımcı olacak ve sektöre hızlı bir aidiyet kazanabilmesi için bilgi ve tecrübelerini aktaracak.

 

Ayrıca, projeye özel bir “yetkinlik gelişim sistemi” olarak tasarlanan Educatet Platformu üzerinden de usta ile çırak görüşmeleri gerçekleşecek, hibrit bir çalışma modeli benimsenecektir.

 

 

KÖK’ün “İLK”lerinden Biri Olmaya Var Mısınız?

 

KÖK, Savunma Sanayii Başkanlığı himayesi altında, Savunma Sanayii Akademi ve TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş. koordinasyonunda yürütülen, Savunma Sanayii alanında öncü firmalarımız ASELSAN, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Roketsan, Havelsan ve STM’nin iş birliği ile oluşturulan bir sosyal sorumluluk projesidir.

 

İlk başvuru 23 Ağustos 2021 Pazartesi günü başlayacak ve 17 Eylül 2021 Cuma günü sona erecek. Programa kabul edilen adayların ilanının ardından, sponsor firmalar tarafından atanan 50 usta, programa kabul edilen 50 çırak ile eşleştirilecek.

 

KÖK’e başvurularınızı vizyonergenc.com adresi üzerinden yapabilirsiniz.

 

Bilgi için: vizyonergenc.com / iletisim@vizyonergenc.com