gtu_logo

GTÜ Bilgisayar Topluluğu Bilişim Dünyasının Nabzını Tuttu

09.03.2020

GTÜ Bilgisayar Topluluğu tarafından düzenlenen GeekDay2020 700'e yakın katılımcı, eş zamanlı 3 Salon 21 Oturum, 15+ farklı teknoloji ve kategori ile gerçekleşti.

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) öğrenci kuküplerinden Bilgisayar Topluluğu tarafından bu yıl 3.’sü gerçekleştirilen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. GeekDay2020’de; programlama, yazılım dilleri, yapay zeka, web tasarımı, IOT, siber güvenlik gibi konulara ilgi duyan öğrencilerin yoğun katılımı gözlendi.

Alanlarında uzman konuşmacılar Kubernetes, 5G , Flutter, Serverless, React Native, Otonom, Bitcoin ve BlockChain, Makine Öğrenmesi, Tasarımda Algı, Design Systems, AI, IOT vb. birçok konuyu katılımcılara aktardı.

Ayrıca ödüllü Kriptoloji Yarışması ve Sürpriz Çekilişler ile yine katılımcılara eğlenceli anlar da yaşattı.

Bilgisayar Topluluk Başkanı Ongun Alp Baba, Bilgisayar Topluluğu ve GeekDay2020 ekibinin özverili çalışmaları neticesinde tek bir güne  oldukça verimli geçen böylesine büyük bir etkinliği sığdırmanın gururunu yaşadıklarını belirtti. Ayrıca hazırlıklarına başladıkları GeekDay2021’de daha etkili ve ses getiren bir programla konuya ilgi duyanların karşılarında olacaklarını sözlerine ekledi.

Instagram: @gtubt

GeekDay2020 Özet Videosu:

https://www.youtube.com/watch?v=jl1KqZ51Irc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Haber ve Fotoğraflar: GTÜ Bilgisayar Topluluğu