gtu_logo

“Erasmus Days “Etkinlikleri Düzenlendi

10.10.2019

Erasmus+ Programının tanınırlığını ve projelerinin görünürlüğünü artırmak amacıyla bugün tüm Avrupa ülkeleriyle eş zamanlı olarak üniversitemizde “Erasmus Days” etkinlikleri gerçekleştirildi.

GTÜ Dış İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından Erasmus Günleri (ErasmusDays) kapsamında ilk önce üniversitemiz personeline yönelik Erasmus+ projeleri bilgilendirme toplantısı ile ardından öğrencilere yönelik eğlenceli ve bilgilendirici birtakım etkinlikler düzenlendi. Erasmus Kurum Koordinatörü Öğr. Gör. Mevlüdiye Güzel, yaptığı açılış konuşmasında tümpersonel ve öğrencilerde Erasmus konusunda farkındalık oluşturmak istediklerini kaydetti. Güzel, ayrıca kendilerine başvuruda bulunan tüm öğrenci ve personele yardımcı olmaya hazır olduklarını da sözlerine ekledi.

Etkinlik alanına gelen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arif Çağdaş Aydınoğlu, GTÜ öğrencilerinin diğer alanların yanında Erasmus hareketliliği bakımından da avantajlı bir konumda bulunduklarını belirterek yapılan bilgilendirme çalışmasını olumlu bulduğunu kaydetti.

GTÜ Erasmus Ofisinde saat 10:30’de başlayan etkinlikte bilgilendirme toplantısı, mini konserler, Erasmus deneyim paylaşımları, bilgi yarışmaları ve sunumlar yapıldı. Kokteyl eşliğinde düzenlenen etkinlikte ayrıca çeşitli ikramlar yapılıp hediyeler dağıtıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         Haber ve Fotoğraflar: GTÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü & Dış İlişkiler Ofisi