gtu_logo

Rektör Prof. Dr. Aslan 35. Fizik Kongresi’ne Katıldı

05.09.2019

Gebze Teknik Üniversitesi’nin (GTÜ) de paydaş olarak yer aldığı uluslararası katılımlı ‘35. Fizik Kongresi’ Bodrum Heredot Kültür Merkezi’nde start aldı. Kongre açılış oturumunda GTÜ’yü Rektör Prof. Dr. M. Hasan Aslan temsil etti. Bodrum Belediyesi’nin ev sahipliğinde 4 – 8 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan etkinliği GTÜ’nün yanı sıra; Bodrum Kaymakamlığı, TÜBİTAK, TÜBA, İstanbul, Bartın, Manisa Celal Bayar, Ardahan, Kadir Has, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversiteleri ile Şişecam ve Ges Teknoloji destekliyor.

Kongrenin açılış toplantısına Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu Üyesi – Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Üyesi – ASELSAN Teknoloji ve Strateji Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çelik, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Uğur Çevik, TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Dr. Orkun Hasekioğlu, GTÜ Rektörü Prof. Dr. M. Hasan Aslan, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Bartın Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Orhan Uzun, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Şişecam Topluluğu Araştırma ve Teknolojik Geliştirme Başkanı Prof. Dr. Şener Oltik ile birlikte konularında uzman 25 Türk ve yabancı çağrılı konuşmacıların yanında; yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile birlikte 700’ün üzerinde fizikçi bilim insanı katıldı.

Türk Fizik Derneği tarafından düzenlenen kongre, ülkemizdeki fizikçiler ile dünyada alanında uzman fizikçileri bir araya getirmeyi; uluslararası katılımla, yurt içinde ve yurt dışında çalışan bilim insanlarının bilimsel gelişmeler hakkında bilgi alışverişini ve iş birliği olanaklarını arttırmayı hedefliyor.

 

 Haber ve Fotoğraflar: Gebze Teknik Üniversitesi & Fethiye Gazetesi