gtu_logo

Gebze ve Sivas Üniversiteleri Bilişim Eğitiminde Buluştu

02.08.2019

Gebze Teknik Üniversitesi ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi iş birliğiyle, 27. Sinyal İşleme ve İletişim Uygulamaları (SIU2019) Kurultayında gönüllü olarak görev alan üniversite öğrencilerine Bilişim Eğitimi verildi.

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) iş birliği ile Sivas Kongresi’nin 100. yıl dönümünde, Sivas’ta düzenlenen 27. Sinyal İşleme ve İletişim Uygulamaları (SIU2019) Kurultayı gerçekleştirildi. Kurultay süresince değişik zamanlarda ve konumlarda görev alan 50 kişilik SCÜ öğrenci grubunun katkılarıyla kurultay başarılı bir şekilde tamamlandı. SIU2019 Kurultay Düzenleme Kurulu, hem öğrencilerin gönüllü hizmetini ödüllendirmek hem de öğrencilere kariyer başlangıç fırsatları vermek amacıyla, öğrencileri GTÜ Kampüsüne davet etti. 27 öğrencinin katıldığı bu davette, Softtech, Accenture, Sahibinden.com, Bilgisayar Mühendisleri Odası, Bilişim Vadisi Teknopark ve GTÜ Teknoloji Transfer Merkezi’nin katkılarıyla öğrencilere yönelik bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

SCÜ’LÜ ÖĞRENCİLERE EĞİTİMLER VERİLDİ

GTÜ Bilgisayar Mühendisliği Arş. Gör. Muhammet Ali Dede, “Derin Öğrenme” konusunda öğrencileri bilgilendirdi.  Softtech A.Ş.’den programa katılan Gülçin Gürses Eroğlu, Alper Özcan, Oğuzhan Çolak, Veysel Murat Sarı ve Erman Özen, "Proje Yönteminde Mobil Programlama" konusunda ve bunun gibi birçok konuda öğrencilere tecrübelerini aktardı.Derin öğrenme eğitimiyle başlayan gün, Accenture Firması adına programa katılan Timuçin Anuşlu'nun "Gömülü Sistemler" hakkında bilgilendirmesi ile devam etti.

Sahibinden.com ve Bilgisayar Mühendisleri Odası katılımcıları Batuhan Düzgün, Open MPI kütüphaneleri üzerinde "Dağıtık Paralel Hesaplama Mimarileri" hakkında kodlama örnekleriyle eğitim verdi. GTÜ Teknoloji Transfer Merkezi ve Bilişim Vadisi ev sahipliğinde, Bilişim Vadisi Teknopark ziyaret edildi, firmalarla tanışıldı, öğrencilere iş ve staj imkanları hakkında bilgilendirme yapıldı. Etkinlikler süresince öğrencilerin barınma ve yemek ihtiyaçları GTÜ Rektörlüğü tarafından sağlandı. Etkinliğin tüm bütçesi SIU2019 Kurultayınca sağlandı, öğrencilerin tüm ulaşım, yemek ve konaklama ihtiyaçları karşılandı.

Kurultay Düzenleme Kurulu, etkinliğin başarısında önemli rol oynayan Softtech, Accenture, Sahibinden.com, Bilgisayar Mühendisleri Odası, Bilişim Vadisi Teknopark ve GTÜ Teknoloji Transfer Merkezi’ne, hem SIU2019 Kurultay organizasyonu hem de bu etkinlik için yardımlarını esirgemeyen Gebze Teknik Üniversitesi Rektörlüğü ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğüne teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

 

Haber ve Fotoğraflar: GTÜ Bilgisayar Bölümü ve Kurultay Düzenleme Kurulu