gtu_logo

Kurumsal Voleybol Ligi Şampiyonu Gebze Teknik Üniversitesi

Gebze Kaymakamlığı, Gebze Belediyesi ve Gebze Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen, 33 takımın katıldığı Kurumsal Voleybol Ligi’nde şampiyon, son üç yılın finalisti İnönü Ortaokulu’nu yenen Gebze Teknik Üniversitesi oldu.

5 Haziran 2016 günü saat 20.00’de oynanan final maçını, Gebze Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Babür Özçelik, Gebze Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Gökhan Yavaşer, Cezaevi Jandarma Komutanı Emrullah Gündoğdu ve çok sayıda taraftar takip etti.

Karılaşmaya iyi başlayan ve etkili bir oyun sergileyen İnönü Ortaokulu ilk iki seti 25-18 ve 25-21’lik skorlarla kazanarak skoru 2-0 a getirse de Gebze Teknik Üniversitesi’nin muhteşem geri dönüşüne engel olamadı.

Karşılaşmanın üçüncü setinde 2-0 geride olmalarına rağmen müsabakadan kopmayan ve iyi motive olan Gebze Teknik Üniversitesi, harika bir oyun çıkartarak üçüncü seti 25-21 ve dördüncü seti 25-14 kazanarak durumu 2-2 ye getirdi.

Şampiyonu Netice Seti Belirledi

Üç yıldır düzenlenen Gebze Kurumsal Voleybol Liginin belki de en iyi final karşılaşmasına sahne olan ve Spor Salonunu dolduran Voleybol severlere muhteşem bir voleybol şöleni sunan karşılaşmada şampiyonu netice seti belirledi.

Gebze Teknik Üniversitesi 10-6 gerideyken, bir kez daha mücadeleye ortak olarak rakibini hataya zorladı. Netice setini 15-12, maçı 3-2 kazanan Gebze Teknik Üniversitesi 2016 Gebze Kurumsal Voleybol Ligi’nin şampiyonu oldu. İnönü Ortaokulu’nun ikinci olduğu turnuvada Atatürk Anadolu Lisesi üçüncü, Gebze PTT ise dördüncü oldu.

5 Nisan’da başlayan ve yaklaşık 2 ay süren turnuvada Gebze Teknik Üniversitesi grup maçlarında Zafer İlkokulu, İnönü Ortaokulu ve Beylikbağı Ortaokulu’nu yenerek ikinci tura yükseldi. İkinci turda Yumrukaya Özel Eğitim Merkezi’ni, çeyrek finalde Koç Ortaokulu’nu, yarı finalde Atatürk Anadolu Lisesi’ni ve finalde ise İnönü Ortaokulu’nu yenen Gebze Teknik Üniversitesi Voleybol Takımı, turnuvayı yenilgisiz olarak şampiyon tamamladı.

Turnuvanın sonunda dereceye giren takımlara ve sporculara ödülleri Gebze Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Babür Özçelik, Gebze Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Gökhan Yavaşer, Cezaevi Jandarma Komutanı Emrullah Gündoğdu, Voleybol İl Temsilcisi Zülkarni Gülhan ve voleybol hakemleri tarafından verildi. Gebze Teknik Üniversitesi Voleybol Takımı’ndan Ceren Salman, En Değerli Kadın Oyuncu; Hamza Çolak ise En Değerli Erkek Oyuncu ödüllerinin sahibi oldu. Şampiyonluk kupasını kaldıran Gebze Teknik Üniversitesi Voleybol takımı, büyük zaferi maçı izlemeye gelen taraftarı ile kutladı.