gtu_logo

APMAS ve BIOMATSEN Kongreleri Sona Erdi

Gebze Teknik Üniversitesinin düzenlediği en büyük uluslararası etkinliklerden olan “6th International Advances in Applied Physics and Materials Science Congress (APMAS)” ve “2nd International Congress on Biomaterials & Biosensors (BIOMATSEN)” kongreleri 1-3 Haziran tarihlerinde düzenlendi.

İstanbul Maslak Steigenberger Hotel’de düzenlenen kongrelere yurtdışından ve ulusal düzeyde konuyla ilgili bilim insanları yoğun katılım gösterdi.

Kongre, GTÜ Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve kongrelerin başkanlığını yürüten Prof. Dr. A. Yavuz Oral’ın açılış konuşması ve GTÜ tanıtım filminin izlenmesi ile başladı.

6. Uluslararası Uygulamalı Fizik ve Malzeme Bilimi Kongresinde; Yoğun Madde Fiziği, Nanobilim ve Nanoteknoloji, Optik Fizik, Kuantum Elektroniği ve Fotonik, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Mühendislik ve Endüstriyel Fizik, Kuantum, Atom ve Nükleer Fizik konularıyla ilgili en güncel bilgiler ve son araştırmaların sonuçları paylaşıldı.

2. Biyomateryaller ve Biyosensörler Kongresinde ise; Biyomateryaller, Biyosensörler, Sensör Dönüştürücüleri, Sensör Gelişiminde Yeni Eğilimler konularında ulusal ve uluslararası düzeyde katılımcılar yaptıkları çalışmaların sonuçlarını sunum yaparak katılımcılarla paylaştı.

GTÜ tanıtım broşürlerinin dağıtıldığı organizasyonda, GTÜ hem ulusal hem de uluslararası katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.