gtu_logo

Kimya Öğrenci Kongresi Başvuruları Başladı

Gebze Teknik Üniversitesi Kimya Bilim Topluluğu, 7 Nisan Dünya Kimya Bayramı’nda "GTÜ 1. Kimya Öğrenci Kongresi"ni düzenliyor.

Yapılacak olan kongreyle kimya alanında farklı disiplinlerde lisansüstü eğitimini yapmakta olan genç bilim insanlarının çalışmalarının ve fikirlerinin paylaşımı için zemin oluşturulması ve bilimsel motivasyonunun arttırılması hedefleniyor.

Kongre kapsamında; sonuçlanmış/yapılmakta olan çalışmalar, henüz fikir aşamasındaki bilimsel/endüstriyel yaklaşımlar ve literatür araştırmaları, lisans veya lisansüstü eğitimine devam eden genç bilim insanları tarafından sözlü veya poster olarak sunulabilecek.

15-25 Mart tarihleri arasında başvurulacak kongreye katılacak olan bildiriler 31 Mart'ta ilan edilecek. Kongre ise 7 Nisan'da GTÜ Kimya Bölümü'nde düzenlenecek.

Kongreye başvurmak isteyen bilim insanlarının kayıt formunu doldurularak muratsahin@gtu.edu.tr adresine göndermesi gerekiyor. Sözlü ya da poster sunumu yapmak isteyen öğrencilerin ise örnek formatta hazırladıkları sunum özetini, yine aynı adrese e-posta ekinde göndermeleri gerekiyor.

Etkinlik ile ilgi güncellemeler, http://www.gtu.edu.tr/kategori/2252/0/display.aspx?languageId=1 adresinden takip edilebilecek.