gtu_logo

Rektör Prof. Dr. Görgün’den Yücel Boru Fen Lisesi’ne Seminer

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, Yücel Boru Fen Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi. Rektör Görgün, 4 Mart 2016 tarihinde GTÜ İşletme Bölümü Konferans Salonu’nda, 110 öğrencinin katıldığı  “Kariyer ve Gelecek Yönetimi” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

GTÜ'nün Ocak ayında dört lise ile imzaladığı sosyal ve bilimsel anlamda işbirliği protokolü kapsamında; Yücel Boru Fen Lisesi öğrencileri ile bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Haluk Görgün, kariyeri sadece iş hayatı odağında düşünmemek gerektiğinin altını çizerek, “Önemli olan yaşamımızı iş, aile, arkadaş, sosyal yaşam gibi bütün unsurlarıyla planlayabilmektir. Yaşamımızdaki bütün unsurları uyumlu bir şekilde planlayamazsak, mutluluğu da yakalamak gittikçe zorlaşır” şeklinde görüşlerini aktardı.

Hayal kurmanın öneminin de vurgulandığı sunumda Rektör Prof. Dr. Görgün, “Osman Gazi bir düş görmüş ve 623 yıl hüküm süren cihan devleti Osmanlı İmparatorluğu’nun temellerini atmıştır. Süleymaniye Camii, Mimar Sinan’ın önce hayallerini süslemiş ardından İstanbul’un incisi olmuştur. Fatih Sultan Mehmet hayal kurmuş, gemileri karadan yürütmüş, karanlık bir çağı kapatmış aydınlık bir çağın kapılarını ardına kadar açmıştır” dedi.

Sunumun ardından öğrencilerin sorularını cevaplayan Rektör Prof. Dr. Haluk Görgün'e 11. sınıf öğrencisi Yavuzhan Yalçın tarafından kaligrafi el yazısı ile hazırlanan porselen tabak hediye edilmesi ile etkinlik son buldu.