GTÜ Mezunlar Derneği Kuruldu

Gebze Teknik Üniversitesi ve Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü mezunlarını bir araya getirecek olan GTÜ Mezunlar Derneği (GTÜMED) kuruldu.

GTÜMED, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nün genlerini taşıyan Gebze Teknik Üniversitesi'nin markalaşma çalışmalarına ortak olmayı ve her iki üniversiteden mezun olanları tek bir çatı altında toplamayı amaçlıyor.

Dernek, lisans ve lisansüstü mezunlar arasındaki bağların devam etmesi ve mezunlarımızın Üniversite ile aidiyet duygusunu daha da kuvvetlendirmek hedefi ile çalışmalarına başladı.

İlk olarak mezun veritabanı oluşturmaya başlayan GTÜMED, http://goo.gl/forms/pdvr2sJBJG adresindeki mezun iletişim formu ile mezunlarına ulaşmaya başladı.

Mezunlar ile öğrenciler arasında, mentorluk sistemini hayata geçirecek olan dernek, bu sayede mezunlar ile öğrenciler arasında köprü olarak, mezunların iş hayatlarındaki tecrübelerini öğrencilere aktarmayı hedefliyor.

Önümüzdeki ay içerisinde düzenlenecek olan Mezunlar Söyleşisi ile birlikte etkinliklerine başlayacak olan Dernek, sonrasında Mezunlar Günü düzenleyerek, mezunları bir araya getirecek.

Yıllık aidatlarını ödeyerek Derneğe üye olan mezunlara, üyelikleri süresince, gtu.edu.tr uzantılı 50 GB e-posta alanı üzerinden Office 365 üyeliği ücretsiz sunulacak ve mezunlar online Microsoft Office uygulamalarını ücretsiz olarak kullanabilecek.

Derneğe, mezun@gtu.edu.tre-posta adresinden ulaşılabilir.

Derneğin sosyal medya hesapları:

https://www.facebook.com/gtumezun

https://twitter.com.com/gtumezun

https://www.instagram.com/gtumezun

https://www.linkedin.com/in/gtumezun