gtu_logo

Mimarlık Bölümü Binası Açıldı

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Mimarlık Bölümü yeni binası törenle hizmete açıldı. GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zekeriya Özak, TSE Genel Sekreteri Dr. Vedat Demir, akademik ve idari personel ile öğrencilerin katıldığı tören mimarlık bölümü yeni binasında gerçekleştirildi.

Törende bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Haluk Görgün, yeni yapının amacına uygun mimari özellikleri ve tasarımındaki özverisiyle üniversitenin en temel prensibi olan nitelikli eğitim öğretim faaliyetine canlılık katacağını belirtti. Rektör Görgün, yeni yapının tasarlanma aşamasından hizmete hazır hale gelmesine kadar emeği geçenlere ve katılımlarından ötürü herkese teşekkür etti. Daha sonra bir konuşma yapan Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tülay Tıkansak Karadayı, tasarım süreci ile binanın genel yapısı hakkında bilgi vererek oluşum sürecini katılımcılarla paylaştı.

Çalışmalarıyla katkı sunan akademisyen ve firma temsilcilerine teşekkür belgesi ve çiçek verildikten sonra etkinliğe katılanlar, yapı malzemesi laboratuvarı, maket atölyesi, kitaplık, konferans salonu, atölyeler, akademik ve idari ofisleri gezerek incelemelerde bulundu. Ardından öğrencilerin mimari çalışmalarından bazılarını inceleyen misafirler akademisyenlerden bilgi aldı. Etkinlik teras bölümünde verilen kokteyl ile sona erdi.