gtu_logo

"Sporda Etik Davranışlar" Konferansı Verildi

Gebze Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi Konferans Salonu'nda FIFA Kokartlı Yardımcı Hakem Mustafa Emre EYİSOY tarafından "Sporda Etik Davranışlar" konulu konferans verildi. Kariyer Geliştirme Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Meral ELÇİ'nin katkılarıyla 30 Aralık 2015 tarihinde düzenlenen etkinliğe akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı. Yoğun bir ilginin olduğu gözlenen konferansta Yardımcı Hakem EYİSOY, futbol ve etik konusundaki bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

"Görev ve Sorumluluklar Evrensel Değerler Doğrultusunda Yerine Getirilmelidir"
EYİSOY, futbolun gelişmesinde rol oynayan tüm paydaşların görev ve sorumluluklarını evrensel değerler doğrultusunda yerine getirmeleri ve çalışmalarını bu ilkelere göre düzenlemeleri gerektiğini ifade etti. Bu değerlerin; dürüstlük, adil olma ve adalet duygusu, açıklık, tarafsızlık ve saygı ilkelerine dayanması gerektiğinin altını çizen EYİSOY sözlerine şöyle devam etti: "Hepimizin bildiği gibi futbolda maalesef olumsuz durumlara tanık oluyoruz. Ancak futbolcudan izleyiciye, yöneticilerden basın mensuplarına kadar bu alanda faal olan herkes kendilerine; 'Bu davranıştan dolayı kimse zarar görür mü? Bu davranış bana yapılsa adil olduğunu düşünür müydüm? Çocuğum bu davranışı sorarsa yanıt verebilir miyim?' diye sorarak hareket etmelidirler."

Katılımcıların sorularını yanıtlayan EYİSOY, son olarak sporda karşılaşabileceğimiz tüm olumsuz davranışların olaylara dar bir açıdan bakmayıp saygıyla hareket ederek çözülebileceğini vurguladı. Konferansın sonunda Gebze Teknik Üniversitesi Personel Dairesi Başkanı Bahtiyar TELLİ tarafından EYİSOY’a teşekkür belgesi verildi. Etkinlik, hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.