gtu_logo

University of Rwanda, GTÜ'yü ziyaret etti

University of Rwanda Rektörü Prof. Manasse Mbonye ve Kigali Universitesi Bilişim Fakültesi Dekanı, Rektör Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN'ü makamında ziyaret etti.

Gebze Teknik Üniversitesi'nin uluslararası tanınırlığının ve işbirliklerinin artırılması amacı ile Haziran ayında üniversitemiz Rektör yardımcısı Prof. Dr. Ali ATA ve Rektör Danışmanı Dr. Ali Murat SOYDAN, bölgede faaliyet gösteren Türk firmaları ile Afrika'nın hızla gelişmekte olan ülkeleri Ruanda, Burundi ve Uganda'yı kapsayan bir seyahat gerçekleştirmiş ve bu seyahatte ülkelerin Milli Eğitim Bakanları, Teknoloji Bakanları ve ülkelerin bilimsel araştırma kuruluşları ile öğrenci değişimi ve bilimsel ikili iş birliklerinin kurulması konusunda görüşmeler gerçekleştirmişti.

İkili işbirlikleri konusunda yapılacak olan protokollerin oluşturulabilmesi için University of Rwanda Rektörü Prof. Manasse Mbonye ve Kigali Üniversitesi Bilişim Fakültesi Dekanı, Rektör Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN'ü makamında ziyaret etti. Tüm Türkiye'yi kapsayacak öğrenci değişimi, akademisyenlerin hareketliliği ve ortak bilimsel projelerin gerçekleştirilebilmesi için gerekli olan hukuki altyapının hazırlanabilmesi için çalışmalarını sürdüren heyet, Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN'e son çalışmalar konusunda bir brifing verdi.