gtu_logo

GTÜ 9 Dünya Sıralamasında Yer Aldı

04.07.2024-GTÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

 

Dünya genelinde üniversite sıralamalarını yapan yetkili 10 kuruluştan biri olan ODTÜ URAP'ın, "2023 Yılında Üniversitelerimizin 11 Dünya Genel Sıralamasındaki Durumu" başlıklı raporu yayınlandı. Rapora göre Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ), 9 dünya sıralamasında yer alma başarısını göstererek büyük bir başarı elde etti.

URAP, WEBOMETRICS, CWUR, LEIDEN, QS, RUR, SCİ MAGO, THE ve US NEWS&WORLD REPORT gibi prestijli derecelendirme kuruluşları tarafından yapılan dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamalarında yer alan GTÜ, bu başarısıyla gururlandırdı.

 

Başarıda Emek Var

GTÜ'nün bu başarısında, üniversitenin araştırma ve eğitim alanındaki yoğun çalışmaları var. Güçlü altyapısı ve zengin akademik kadrosuyla GTÜ, uluslararası alanda da adından sıkça söz ettiriyor.

 

Hedef Daha Yukarılara Çıkmak

Elde ettiği bu başarıyla yetinmeyen GTÜ, dünya sıralamalarında daha üst sıralara yükselmek için çalışmalarını sürdürüyor. Üniversitenin hedefleri arasında, araştırma ve yayın faaliyetlerini artırmak, uluslararası iş birliklerini geliştirmek ve daha fazla nitelikli öğrenciyi çekmek yer alıyor.