gtu_logo

III. GTÜ Biyomühendislik Mezuniyet Günleri

04.06.2024-GTÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
 

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Kongre ve Kültür Merkezinde, GTÜ Biyomühendislik Kulübü (GTÜ BIOS) ve GTÜ Biyomühendislik Bölümü iş birliğiyle "III. GTÜ Biyomühendislik Mezuniyet Günleri" etkinliği düzenlendi. Etkinlik, Prof. Dr. Barış Binay'ın danışmanlığında gerçekleşti.

Etkinlikte, GTÜ Biyomühendislik bölümü, Marmara Üniversitesi ve Üsküdar Üniversitesi Biyomühendislik bölümü lisans bitirme öğrencileri, bitirme tezlerini ve TÜBİTAK 2209 proje sonuçlarını sunma imkanı buldu. Katılımcılar, bitirme tezlerini İngilizce dilinde sözlü ve poster bildiri olarak sundular.
 

Açılış Konuşmaları ve Deneyimli Kişilerin Tavsiyeleri

Açılış konuşmalarını GTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Durmuş, GTÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Sinan Akgül, GTU BIOS Akademik Danışmanı Prof. Dr. Barış Binay ve GTU BIOS Yönetim Kurulu Başkanı Ayyüce Öcal gerçekleştirdi.

Etkinliğin sabah oturumunda ARVEN İlaç Ar-Ge Müdürü Turgay Kacar, öğleden sonraki oturumunda da Biyoteknoloji Sanayicileri Derneği (BİYOSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ercan Varlıbaş yeni mezunlara deneyimlerini aktararak tavsiyelerde bulundular.

Etkinliğin son oturumunda ise Türkiye Mühendis ve Mimarlar Odalar Birliği Kimya Mühendisleri Odası Biyomühendislik Meslek Dalı Ana Komisyonu (TMMOB KMO BİYOMEDAK) Eş Başkanı Zeynep Yılmaz Serçinoğlu, yeni mezunlara BİYOMEDAK hakkında bilgiler verdi.
 

Hediyeler ve Başarı Belgesi Takdimi

Etkinliğe katılan tüm katılımcılara hatıra niteliğinde Abstract Book, katılım belgesi ve çanta hediyeleri verildi. Ayrıca sözlü ve poster sunumlarda en iyi üç sunuma başarı belgeleri takdim edildi.

Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği etkinlik, gelecek yıl da düzenlenecek.