gtu_logo

GTÜ'de Personel Alımlarında Dijitalleşme Dönemi

16.05.2024- GTÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
 

GTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından yazılımı yapılan PAYS akademik ve idari personele tanıtıldı.

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ)  Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan PAYS(Personel Atama ve Yükseltme Sistemi) Lansmanına; GTÜ Rektörü Prof. Dr. Hacı Ali Mantar, akademik ve idari personel katıldı. PAYS tanıtımını GTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Yazılım Geliştirme Biriminden Araştırma Görevlisi Evren Çifçi gerçekleştirdi. Lansman sonunda değerlendirmelerin ardından GTÜ Rektörü Prof. Dr. Hacı Ali Mantar, GTÜ Bilgi İşlem Daire Başkan V.  Sefa Yıldırımtepe (Hülya Çifçi adına) ve Evren Çifçi’ye teşekkür belgelerini takdim etti.

PAYS, personel alım ve akademik personel yükseltme süreçlerinin dijitalleşmesini sağlamayı amaçlamaktadır. Sistem ilk aşamada öğretim üyesi alımlarında kullanılacaktır. İlana çıkılmasına, akademik faaliyetlerin girilerek başvuruların alınmasına ve başvuruların değerlendirilmesine yönelik bütün süreçler, sistem üzerinden gerçekleştirilecektir. İleriki adımlarda sistemin her türlü akademik ve sözleşmeli personel alımında, atama yenileme ve yükseltmesinde kullanılacak biçimde genişletilmesi planlanmaktadır.

PAYS ilk versiyonun GTÜ' ye başvuru ve değerlendirme kolaylığı ve hızlılığı, kağıt israfının azaltılması ile çevre dostu, süreçlerin şeffaflığı, bilgiye erişim kontrolü ve kolaylığı, arşivin dijitalleşmesi konularında katkı sağlaması beklenmektedir.