gtu_logo

GTÜ SOGEP Kapsamında Sosyal Destek Programında Yer Aldı

31.08.2023

Kadın ve Gençlerle Sanayinin Gücü Birleşiyor. GTÜ, önemli sosyal projenin iştirakçisi oldu.

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ), dezavantajlı kadınlar ve gençlere yönelik önemli bir projede yer aldı. Kocaeli İMES Organize Sanayi Bölgesi (OSB), GTÜ ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle önemli bir projeye imza attı. Dezavantajlı kadınlar ve gençlere yönelik önemli bir proje, Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) çerçevesinde hayata geçirildi. İmza Törenine GTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Durmuş katıldı.

"İMES OSB Kadınlar ve Gençlerle Sanayinin Gücüne Güç Katıyor" Projesi'nin imza törenine Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Elif Öğüt, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Aziz Onur Aladağ, İMES OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tokkan, İMES OSB Yönetim Kurulu ve Müteşebbis Heyet üyeleri, İMES OSB Bölge Müdürü Onur Kesici, paydaş temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

İMES OSB Yönetim Merkezi'nde düzenlenen imza töreninde GTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Durmuş, üniversitenin bu tür projelerde yer almak istediğini belirterek, "Eleman yetiştirme konusundaki akademik kazanımların sektörel bilgi ve becerilerle tamamlanması gerektiğine inanıyoruz. Bu projenin başarılı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

İMES OSB'nin Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle hayata geçirdiği Mükemmeliyet Merkezi, bölgede nitelikli endüstriyel istihdam oluşturma, AR-GE, danışmanlık ve imalat merkezi olarak faaliyet gösteriyor. Yılda 2000'den fazla kişinin eğitim aldığı merkez, SOGEP projesiyle toplam 50 dezavantajlı kadın ve gencin kariyer hedeflerine ulaşmasına katkı sağlayacak. Ayrıca projede yer alan adaylara İMES OSB firmaları tarafından işe alımlarda öncelik tanınacak.