gtu_logo

Akademisyenlerimiz Liselerde Deneyim Aktarmaya Devam Ediyor

08.05.2023

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ), Gebze İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ve Yücel Boru Fen Lisesi arasında imzalanan eğitimde iş birliği protokolü kapsamında akademisyenlerimiz, lise öğrencilerinin üniversite farkındalıklarına katkı sunmak adına derslere girerek deneyimlerini aktardılar.

GTÜ Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Savaş BERBER, Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selçuk Topal, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğr. Gör. Dr. İrem Yalım Camcı ve Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. M. Menaf Ayhan üniversite adayı  lise öğrencileri ile bir araya geldiler. Akademisyenler, akademisyenlerin derse bakış açısını ve üniversitede ders işleme felsefesini öğrencilere aktarırken aynı zamanda bu deneyim aktarımları ile öğrencilerin üniversite sürecinde yoğun yaşadığı endişe ve stresin giderilmesine bir nebze de olsa katkı sundular.  

Söz konusu proje, salt bilgi aktarmanın ötesinde karşılıklı iletişim imkanı sunduğundan, öğrencilerin bölüm tercihi ve gelecek kaygısı ile ilişkili sorularının netleşmesine yardımcı olurken doğru tercih yapmalarını kolaylaştırmaktadır.