gtu_logo

GTÜ Ailesi İftar Programında Buluştu

22.03.2022

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) rektörlüğü tarafından her yıl düzenlenen Geleneksel İftar Programını bu yıl Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirdi. Kongrenin hem kapalı fuaye alanı hem de açık alanında olmak üzere iki mekanda gerçekleşen İftar Programına Rektör Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan başta olmak üzere GTÜ yönetimi, akademik idari personel ve öğrenciler ile aileleri katıldı. 

Kuran-ı Kerim tilaveti ve ardından yapılan duanın ardından ezanın okunmasıyla hep birlikte iftar açmanın coşkusu yaşandı. Etkinlikte Kocaeli ve Gebze protokol üyeleri ile siyasi parti temsilcileri de hazır bulundu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Gebze Cumhuriyet Başsavcısı Erdal Kuruçay, İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, MÜSİAD Gebze Şube Başkanı Serkan Beyaz, siyasi parti, sendika ve sivil toplum örgütü temsilcileri, kurum müdürleri etkinliğe katılım gösterdi. 

Rektör Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan ve KBB Başkan Vekili Yaşar Çakmak, GTÜ öğrencilerinin bulunduğu masaları dolaşarak öğrencilerle bir süre sohbet ettiler.   

Kocaeli Kızılayı katılımcılara tatlı ikramında bulunurken belediyeler de ikramlarla ve etkinlik sonunda katılımcılara sağlanan servis imkanıyla destek sağladı. 

GTÜ Geleneksel İftar Programının ardından Pozitif Engelsizler Sanat Topluluğu üyeleri, trafik kazalarına dikkat çekmek amacıyla 'Kaza Geliyorum Der' adlı tiyatro oyununu, üniversitemiz Kongre ve Kültür Merkezinde öğrenci personel ve aileleri için sahneledi.  

İftar programı ile tiyatro gösterisi fotoğraflarına erişim için TIKLAYINIZ