gtu_logo

II.BIOS Biyomühendislik Kongresi Düzenlendi

GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ BİYOMÜHENDİSLİK TOPLULUĞU (BIOS) TARAFINDAN İKİNCİSİ DÜZENLENEN “II.BIOS BİYOMÜHENDİSLİK KONGRESİ” 23-24 EKİM’DE GERÇEKLEŞTİ

Geçtiğimiz yıl Gebze Teknik Üniversitesi Biyomühendislik Topluluğu (BIOS) tarafından ilki düzenlenen I.BIOS Biyomühendislik Kongresi’nde 200’ü aşkın katılımcı yer aldı. Katılımcılar; kongrede konuşmacı olarak ağırlanan alanında uzman kıymetli akademisyenlerin sunumlarıyla bilimin farklı alanlarında bilgi sahibi oldular. Biyoinformatik, biyoteknoloji, biyomedikal, sinir bilim, genetik, kanser ve çeşitli alanlardan edindikleri bilgilerle kariyerlerini, eğitim-öğretim hayatlarını şekillendirme fırsatı elde ettiler. Değerli katılımcılarımızı; bilimin farklı alanlarında bilgilendirmek, eğitim-öğretim hayatlarında ve kariyerlerinde kongremizde edindikleri bilgilerle bir iz bırakabilmek amacıyla I. BIOS Biyomühendislik Kongresi’nin bu yıl ikincisi düzenlendi. Gebze Teknik Üniversitesi Biyomühendislik Topluluğu (BIOS) tarafından 23-24 Ekim tarihlerinde düzenlenenen II.BIOS Biyomühendislik Kongresi”ne lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinden oluşan 150+ katılımcılar yer aldı.

23 Ekim günü; değerli akademisyenlerimiz; Dr. A. Mesut ERZURUMLUOĞLU “Genetik Epidemiyoloji: İlaç Şirketlerinin Yeni Gözdesi”, Dr. Handan Melike DÖNERTAŞ “Hesaplamalı Biyoloji ile Yaşlanmayı Anlamak”, Prof. Dr. Kazım Yalçın ARĞA “Sistem Biyolojisi, Omik Evreni ve Kişiselleştirilmiş Tıp”, Research Scientist Murat YILDIRIM “Çoklu Foton Mikroskopisi ile Beynin Gizemini Çözmek” konuşmaları ile kongrede yer aldılar.

24 Ekim günü; Prof. Dr. Hilal ÖZDAĞ SEVGİLİ “Moleküler Biyolojini Dilinde Biyoloji”, Dr. Öğretim Üyesi Ahmet ACAR “Kanserde İlaç Direncini Klonal Evrim Prensibiyle Açıklamak”, Genetik Mühendisi Dilara SARI “Genom ID Devri”, Dr. Tolga Tarkan ÖLMEZ “Yaşam Bilimlerine Yeni Bir Bakış: Sentetik Biyoloji” konuşmaları ile kongrede yer aldılar.

Hafta sonu olmasına rağmen büyük ilgi gören kongrenin seneye de üçüncüsünü düzenlemek üzere çalışmalara başlandı.