gtu_logo

Akademisyenimiz 'Young Scientist Award' Ödülüne Layık Görüldü

31.08.2020

Elektronik Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlimizin Başarısı

Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisans öğrencisi olan ve Elektromanyetik Alanlar ve Mikrodalga Teknikleri Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi Aslıhan AKTEPE, XXXIV. URSI (International Union of Radio Science) – General Assembly and Scientific Symposium’da (URSI–GASS 2020) elektromanyetik alanlar ve dalgalar ile ilgili çalışmaları ile üç yılda bir verilen Young Scientist Award (YSA) ödülüne layık görüldü.

URSI–GASS 2020 etkinliğinin Covid -19 pandemisi nedeniyle bir sene ertelenmesine karar verilmesine rağmen URSI Kurulu ve Bilimsel Program Koordinatörü, gönderilen bildirilerin rekor sayısını ve çalışmaların değerlerini göz önünde bulundurarak URSI–GASS 2020 Bildirilerini yayınlamaya karar verdi.

ICSU (International Council of Scientific Unions) bilimsel birliklerinden olan URSI, radyo bilimi, telekomünikasyon ve elektronik bilimler alanında çalışmaları uluslararası platformda teşvik ve koordine etmeyi amaçlayan ve kar amacı gütmeyen bir kurumdur.

Young Scientist Award ise, elektromanyetik alanlar ve dalgalarla ilgili çok disiplinli araştırmalarda yenilikçi katkılar ve keşifler yapan uluslararası bir grup insanı ödüllendirmek için her üç yılda bir URSI Genel Kurullarında (URSI GASS) ve URSI Atlantik Radyo Bilim Konferanslarında (URSI-AT-RASC) verilmektedir.

URSI-GASS 2020’de sunulan bildirilere ve YSA ödülünü kazanan kişilerin video sunumlarına 29 Ağustos 2020’den itibaren URSI Web sitesi aracılığıyla ulaşılabilir.

Kazananların listesine ve detaylı bilgilere ise aşağıdaki linkten ulaşılabilir:

https://www.ursi.org/young_scientists.php#tab-section3