Öğrencilerimizin Dikkatine! - Uzaktan Eğitim Hk.

GTÜ Mimarlık Fakültesi Öğrencileri
 
Öncelikle YKS sınavında başarı gösterip fakültemiz bölümlerini tercih ederek ve ilgili yönetmeliğin çeşitli maddeleri kapsamında diğer üniversitelerden geçiş hakkını kullanarak bu yıl aramıza katılan öğrencilerimiz, ARAMIZA HOŞ GELDİNİZ.
 
Dünyada yaşanan salgın nedeniyle Üniversitemiz Senatosu tarafından 2020-2021 Eğitim-Öğretim Dönemi Güz yarıyılının uzaktan eğitim olarak yürütülmesine karar verilmiştir.
 
Fakültemiz bölümlerinin lisans programları uygulama ağırlıklı, usta çırak ilişkisine dayanan, yüze yüze yapılması gereken programlardır. Ancak içinde bulunduğumuz koşullar uzaktan eğitimi zorunlu kılmaktadır. Geçtiğimiz yarıyıl tüm derslerimizi uzaktan eğitim yöntemiyle gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz ve hocalarımız bu süreçte çeşitli zorluklar ve aksiliklerle karşılaştılar. Karşılıklı hoşgörü ve özveriyle bunların üstesinden gelinmeye çalışıldı ve deneyim kazanıldı.
 
Tüm öğretim elemanlarımız eğitimin başlayacağı 05 Ekim 2020 tarihine kadar geçtiğimiz yarıyılda edindikleri uzaktan eğitim deneyimlerini geliştirme ve iyileştirme çabası içinde sizleri özlemle beklemektedirler.
 
Özellikle vurgulamak isterim, salgın nedeniyle idari ve akademik personelimiz dönüşümlü çalışmaktadırlar. Bu nedenle kurum telefonlarına ulaşılamama olabilir. Öncelikli olarak e-posta aracılığıyla iletişim yolunu tercih etmenizi tavsiye ederim. Mutlaka geri dönüş yapılacaktır.
 
Güncel duyurular hakkında bilgilenmek için Fakültemizin ve Bölümlerimizin web sayfalarını sıklıkla ziyaret etmeniz önemlidir.  
 
En kısa zamanda yüz yüze eğitimde bir arada olmamız ve bu yarıyılın yüksek hoşgörü ve karşılıklı özveri içinde geçmesi temennisiyle, 2020-2021 güz yarıyılında BAŞARILAR DİLERİM.
 
 
Prof. Dr. Nilay COŞGUN
Mimarlık Fakültesi Dekanı