gtu_logo

Yaz Okulu-Bayram Staj Durumları Hk

Duyuru 1: Yaz Okulunda Ders Alanların O Yaz döneminde Staj Yapamayacaklarına Dair Duyuru

Eğer yaz okuluna kayıtlı iseniz o sizin için ders dönemidir.

Yönerge gereği ders dönemlerinde staj yapılamayacağı için yaz okuluna kayıt yaptıran öğrenciler o yaz döneminde zorunlu veya gönüllü staj yapamazlar. Sadece ders dönemi olarak 9. veya daha sonraki dönemdeki öğrenciler ders alsalar da sadece ders almadıkları günlerde (ders programını çıktısını staj formlarına eklemek suretiyle) staj yapabilirler. (Kaçıncı dönemde olduğu hesabında sadece bahar ve güz dönemleri hesaba katılır, yani akademik takvimde 4 yılı toplam 4 bahar 4 güz ders dönemini aktif olarak tamamlamış olması gerekir)

Stajların not girdisi hangi dönem yapıldı ise o döneme işlendiği için transkripte yaz okulunda ve staj yaptıkları mezuniyet kontrolleri sırasında belirlendiği zaman stajlarını yenilemesi gerekecektir.

Duyuru 2: Bayram tatilinin 9 olarak karara bağlanması nedeniyle 9-17 Temmuz tarihleri arasında yapılan stajlar kabul edilmeyeceği için bu tarihler arasında staj planlamış olanlar eksik kalan stajları staj bitiş tarihlerini öteleyerek tamamlaması gerekir. Bu durumda olan kişilerin Sultan Önkol Hanım’a ulaşarak sigortalarının güncellemesini sağlaması gerekmektedir.