gtu_logo

2023-2024 Yaz Dönemi Staj Bilgilendirme Duyurusu

2023 - 2024 Eğitim - Öğretim Yılı Yaz Tatilinde staj yapmak isteyen öğrencilerimiz aşağıdaki şartları karşılamaları kaydıyla anılan yaz tatili içerisinde istedikleri zaman staj yapabileceklerdir.

  1. Staj başvurusu, staj başlangıç tarihinden en geç 2 hafta öncesinden yapılmalıdır. Belirtilen tarihten daha sonra yapılacak başvurular da kabul edilecektir. Ancak onay sürecinin tamamlanmaması durumunda başvuru geçersiz sayılacaktır. (Onay süreci başvurunun Dekan tarafından onaylaması ile tamamlanmaktadır.)  
  1. Stajın başlangıç tarihi en erken 24 Haziran 2024 Pazartesi günü olmalıdır.
  1. Stajın bitiş tarihi en geç 2024 – 2025 Eğitim – Öğretim Yılı Güz Dönemi Ders Başlangıç Tarihinden bir iş günü öncesi olmalıdır. (Halihazırda kesinleşmemekle beraber bu tarihin 13 Eylül 2024 Cuma günü olacağı tahmin edilmektedir.)
  1. Stajlar ara verilmeksizin ve 20 iş günü olacak şekilde yapılmalıdır. Bu süre haricinde yapılacak tüm başvurular reddedilecektir. (Erasmus kapsamında yapılacak stajlarda söz konusu süre kısıtlamaları uygulanmayıp Erasmus tarafından kabul edilecek süre kadar staj yapmak mümkün olmaktadır.)