gtu_logo

TÜBİTAK ARDEB 1001 Projesi Bursiyer İlanı

BURSİYER İLANI


TÜBİTAK ARDEB 1001 programı tarafından desteklenen “Antiviral İlaç Öncü Maddesi Şikimik Asitin Artırılmış Üretimi için Pseudomonas putida’nın Metabolizma Mühendisliği” adlı projede çalışmak üzere bir doktora sonrası araştırmacı ve bir yüksek lisans öğrencisi burslu olarak desteklenecektir.

Projede yer alacak doktora sonrası araştırmacının moleküler biyoloji/mikrobiyal biyoteknoloji alanlarında araştırmalar yapmış olması, klonlama ve ekpresyon çalışmalarında tecrübeli olması, Real-Time PCR tasarımı/data analizi yapabiliyor olması beklenmektedir.

Projede yer alacak doktora sonrası araştırmacıya 7500 TL/aylık burs verilecektir. Pozisyon 12 ay tam zamanlı olarak çalışabilecek adayların başvurusuna açıktır.

Yüksek lisans öğrencisinden mikrobiyal biyoteknoloji alanında çalışan bir laboratuvarda staj yapmış olması veya bu alanda tecrübe kazanmış olması beklenmektedir.  4000 TL/aylık burs verilecektir. Pozisyon 1.5 yıl tam zamanlı olarak çalışabilecek adayların başvurusuna açıktır. Başvuracak adayların Gebze Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü lisansüstü öğrenci alımıyla ilgili uygulanacak koşulları sağlamaları, aday öğrencilerin YÖKDİL ve benzeri dil sınavlarından en az 70 ve üzeri not almış olması gerekmektedir.

Lisansüstü öğrenci alımına ilişkin tarihler:

 (https://www.gtu.edu.tr/icerik/1318/436/akademik-takvim.aspx)

 

Başvuru için özgeçmişinizi ve araştırma bildiriminizi Doç. Dr. Özlem Akkaya (ozlem@gtu.edu.tr) e-posta ile yollayabilirsiniz.

 

Doç. Dr. Özlem Akkaya

Gebze Teknik Üniversitesi

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü

41400, Gebze-Kocaeli

E-mail: ozlem@gtu.edu.tr

Tlf : +90(262) 605 2529