gtu_logo

ISO 9001 ve 10002 1. Periyodik Denetimi Tamamlandı

 

23-24.05.2022 tarihlerinde Türk Loydu tarafından online olarak gerçekleştirilmiş olan, ISO 9001 ve 10002 1. Periyodik Denetimi İdari Birim Kalite Sorumlularının katkıları ve özverili çalışmaları neticesinde başarıyla tamamlanmış ve belgenin devamlılığı sağlanmıştır. Değerlendirmelerin sonucunda; 3 adet minör uygunsuzluk, 18 adet gözlem alınmıştır. Ayrıca Kalite Yönetim Sistemi uygulamalarımız konusunda, 9 adet kuvvetli yön ve örnek olabilecek uygulamalar bildirimi yapılmıştır. 

GTÜ Rektör Prof. Dr. M. Hasan ASLAN, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan DEMİRBAŞ, Genel Sekreter Nadir YILDIRIM, Süreç Amirleri ve Kalite ve İstatistik Birimi ekibinin katılımı ile gerçekleşen açılış toplantısında GTÜ paydaş memnuniyetine verdiği önem ve bu doğrultuda sürekli iyileştirme yaklaşımını sürdürmekteki kararlılığı bir kez daha vurgulanmıştır. Birim bazında yapılan denetimlerde idari birimlerin ilgili kalite standartları doğrultusunda yıl boyunca gerçekleştirdikleri faaliyetler değerlendirilmiştir. Denetim sonucunda, Üst Yönetimin Kalite Yönetim Sistemi’ne olan inancı, Kalite ve İstatistik Birimi’ne bu hususta verilen destek ve birimlerin yönetici ve çalışanlarının kalite uygulamalarındaki farkındalığı övgüye değer bulunmuştur. Kalite ve İstatistik Birimi’nin Kalite Yönetim Sistemi’nin uygulanması ile ilgili deneyimlerinden yola çıkarak Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'nın desteği ile geliştirmekte olduğu yazılım çalışmalarının önemi dile getirilirken kuruma katacağı değerin bir kez daha altı çizilmiştir.

Kalite Yönetim Sistemi çalışmaları, Üst Yönetimin desteği ve idari birimlerin üstün farkındalığı ile Kalite ve İstatistik Birimi’nin koordinatörlüğünde 2022 yılında da hız kesmeden devam edecektir.

Denetim Raporu