gtu_logo

2021-2022 GÜZ DÖNEMİ İKİNCİ LİSANSÜSTÜ MÜLAKAT KOŞULLARI

 

Her aday, MS Teams uygulamasında mülakatın gerçekleşeceği GTU-Graduate School Interviews ekibine konuk kullanıcı olarak başvurularında kullandıkları mail adresleri ile eklenecektir. Her adayın mail adreslerini kontrol etmesi ve Kurumdışı Katılımcının Toplantıya Katılması adlı pdf dosyasındaki talimatları uygulaması gerekmektedir.

Kimlik doğrulaması için her adayın bilgisayarında kamerasının bulunması ve çalışır durumda olması gerekmektedir. Herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına her adayın MS Teams uygulamasını indirip önceden kamera ve mikrofonunu kontrol etmesi beklenir.

Yüksek lisans ve doktora mülakatları aynı gün içerisinde tek oturum olarak planlanmıştır. Gerçekleştirilemeyen mülakatlarda zaman kaybı olmaması adına bir sonraki aday mülakata alınacaktır. Bu sebeple adayların katılacakları oturum süresince bilgisayarları başında hazır halde beklemeleri gerekmektedir. Adayların mülakata alınış sıraları ilanın sonunda tablo halinde verilmiştir.

Oturuma katılmayanların adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Herhangi bir aksilik yaşamanız durumunda nano@gtu.edu.tr  adresine e-mail atabilirsiniz.

 

Yüksek lisans ve doktora mülakatları 09 Eylül 2021 Perşembe günü saat 10:00-12:00 arasında gerçekleştirilecektir.

Her aday belirtilen etkinlik saatinden 15 dakika önce Kurumdışı Katılımcının Toplantıya Katılması adlı pdf dosyasındaki talimatlara göre Teams hesaplarında tarayıcıları veya Teams’in masaüstü / mobil uygulamalarını kullanarak oturum açmak ve mülakat bitene kadar çevrimiçi kalmak zorundadır. GTU-Graduate School Interviews ekibi Gönderiler başlığı altında ilgili Arş. Görevlisi çevrimiçi olan adaylar ile iletişime geçerek sırayla mülakata ekleyecektir. Mülakatlar İngilizce yapılacaktır.

ADAYLARIN OTURUM SÜRESİNCE BİLGİSAYAR BAŞINDA HAZIR BULUNMALARI VE MS TEAMS PROGRAMINDA ÇEVRİMİÇİ OLMALARI ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR.

YÜKSEK LİSANS BAŞVURULARI  

09 Eylül 2021 Perşembe

DOKTORA BAŞVURULARI

09 Eylül 2021 Perşembe

 (10:00-12:00)

(10:00-12:00)

1. ENGİN   AYDIN

2. EYÜP     YAZKAN

3. ŞULE      YABA

1. GÖZDE YEŞİLTAŞ

2. HASAN TOPAÇLI

 

Mülakat sonuçları 10 Eylül 2021 Cuma günü açıklanacaktır.