GÜNCELLENDİ-2020-2021 Erasmus Staj Hareketliliği Başvuru Sonuçları

Erasmus staj hareketliliği sonuçları için tıklayınız.

Alınan itiraz ve vazgeçme dilekçeleri neticesinde ve Ulusal Ajans'ın pandemiden etkilenen Erasmus öğrencileri için -10 puan kesilmemesine yönelik aldığı karar doğrultusunda güncel yerleştirme yapılmıştır. 

Hem staj hem de öğrenim hareketliliği başvurusu yapan adaylardan -10 puan kesintisi uygulama el kitabındaki şu ifadeye göre yapılmıştır: Yükseköğretim kurumunun öğrenim ve staj hareketliliği seçimlerini aynı başvuru ve değerlendirme süreci içerisinde gerçekleştirmesi halinde; daha önce hareketlilikten faydalanmayan bir öğrencinin hem öğrenim, hem staj faaliyetine aynı zamanda başvurması durumunda, “-10 puan” azaltmanın hangi faaliyette uygulanacağı öğrencinin tercihine bırakılır. Bu durumda öğrenciden hangi faaliyette azaltma uygulanmasını tercih ettiğine yönelik bir dilekçe alınır. Daha önce hareketlilikten faydalanmış bir öğrencinin hem öğrenim, hem staj faaliyetine aynı zamanda başvurması durumunda, daha önce faydalandığı hareketlilik türünden “-10” puan, başvurduğu ikinci hareketlilik türünden ise “-20” puan azaltma uygulanır.

Toplam hibe GTÜ ile Hibe sözleşmesi imzalaması sonrası kesinlik kazanır. Pandemi seyrine ve diğer durumlarda hareketlilik gerçekleşmezse öğrenciye hibe tahssisi olmaz. Çevrimiçi yapılan faaliyetlerdeki hibe tahsisi için fiziken karşı ülkede bulunma şartı aranır. 
Pandemi nedeniyle yaşanılan zararlardan öğrenci sorumludur.