gtu_logo

Sağlık Hizmetleri

GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK MERKEZİ

Gebze Teknik Üniversitesi kuzey ve güney kampüsü olmak üzere, iki birimde akademik ve idari personel ile bakmakla yükümlü olduğu birinci derece yakınları ve  öğrencilerine sağlık hizmeti vermektedir.

Diş Hekimliği Hizmetleri Birimi 

Yer: GTÜ Kuzey Kampüs  Ana Güvenlik Giriş Alanı - Yeni ASM  Binası

Diş Hekimi -Şahika HANCI

 0- (262) 605 11 59 -

e-mail:shanci@gtu.edu.tr

DİŞ HEKİMLİĞİ HİZMETLERİ

Kurumumuz diş hekimliğine  Üniversitemiz WEB Ana  sayfasında bulunan " Randevu Takip Sistemi"  on line  randevu  (randevu.gtu.edu.tr) alınarak  başvuran hastalarımıza 08.00-12.00 ve 13.00- 17.00 Saatleri arasında hizmet verilmekte olup hafta sonu ve tatil günlerinde hizmet verilmemektedir.

Diş hekimliği hizmetlerimiz;

•Ağız, diş ve çenenin genel muayenesi.
•Diş taşı temizliği ve polisaj.
•Çürük dişlerin dolgu ile tedavisi.
•Çürük dişlerin kanal tedavisi ile tedavisi.
•Flor uygulaması.
•Basit diş çekimleri.

    Kurumumuzda röntgen çekimi hizmeti verilememektedir. Bu sebeple hastalardan bir adet röntgen filmi ile randevularına gelmeleri istenebilmektedir.

    Randevu talep ederken hastaların varsa riskli durumlarını (sistemik hastalıklar, bulaşıcı hastalıklar vb.) tedaviye ön hazırlık için belirtmeleri gerekmektedir.

    Randevusuna 15 dakika ve daha fazla geç gelen hastaların bir sonraki randevuyu aksatmamak ve sağlıklı bir muayene/tedavi için yeterli süre kalmayabileceği için yeni bir randevu almaları gerekebilmektedir.

        Randevusuna gelemeyecek hastaların önceden randevu.gtu.edu.tr sistemine on line  olarak bildirmeleri  gerekmektedir.

DİŞ HEKİMLİĞİ HİZMETLERİ YÖNERGESİ (YÖ.0047)

 

 

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK ve REHBERLİK HİZMETLERİ

Yer:KAGEM Binası 2.Kat

 

Uzman Psikolog Lütfi Yapıcı :   0 (262) 605 -11 81 -

e-mail:lyapici@gtu.edu.tr

Kurumumuz Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik hizmeti için  Üniversitemiz WEB Ana  sayfasında bulunan " Randevu Takip Sistemi" on line  randevu  (randevu.gtu.edu.tr) alınarak  başvuran danışanlarımıza  08.00-12.00 ve 13.00- 17.00 Saatleri arasında hizmet verilmekte olup hafta sonu ve tatil günlerinde hizmet verilmemektedir.

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK ve REHBERLİK HİZMETLERİ YAPILAN İŞLEMLER

1-Bireysel Psikoterapi:

 Bireysel görüşmeler için sadece randevu sisteminden (randevu@gtu.edu.tr)  randevu alınması, başka görüşmelerle çakışmaması açısından önemlidir.

•Merkezimize başvuran kişilerle yüz yüze ortalama 45 dakikalık görüşmeler yapılır.

Randevusuna 15 dakika ve daha fazla geç gelen danışanların bir sonraki randevuyu aksatmamak ve sağlıklı bir süreç için yeterli süre kalmayabileceğinden dolayı yeni bir randevu almaları gerekebilmektedir.

  Randevusuna gelemeyecek danışanların, önceden randevu.gtu.edu.tr sistemine on line  olarak bildirmeleri gerekmektedir. 

•   Görüşmelerde; İletişim, kimlik arayışı ve yalnızlık sorunları, stresle başa çıkma, kaygı problemleri, depresif problemler, aile ile ilgili problemler, takıntılı davranışlar, a-sosyal davranışlar ile baş edebilme ve problem çözme becerileri geliştirilir. Farkındalıkları arttırılmaya çalışılır. 
•Belirlenen sorunlarla başa çıkmada bireyi güçlü kılacak yöntem ve teknikler uygulanır. Bireye bazen küçük ev ödevleri verilirken bazen de üzerinde konuşup soruna yüklediği anlam üzerinde çalışmalar yapılır.

2-Grup Psikoterapisi:

•Grup psikoterapisi aynı problemleri yaşayan kişilerin bir araya getirilmesi ile oluşturulan terapi gruplarıdır. Hedeflenen, benzer sıkıntıların başka bireyler tarafından da yaşandığını bireye hissettirmek, sorunun genelleşmesini hissettirmek ve grup içi dinamiklerle grup üyelerinin birbirine  terapötik etki oluşturmasını sağlamaktır.

3-Yönlendirme:

•Bir ya da birkaç seans sonrasında bireyin psikiyatrik veya başka bir uzman desteği alması gerektiğinde gerekliliği ile birlikte yönlendirme yapılır. Bilinmelidir ki, gerekli durumlarda psikolojik problemlerin en iyi tedavisi ilaç+psikoterapi kombinasyonu ile sağlanmaktadır.  

3-Psikolojik Testler ve Envanterler:

•Bireyin yaşadığı problemi daha iyi ortaya koyabilmek, sorunun çözümüne ilişkin yöntemleri belirleyebilmek, bireyin ruhsal durumu ve kişiliğine ait bilgi sahibi olmak adına gerekli durumlarda yapılan test ve envanterleri kapsamaktadır.

4-Eğitim Seminerleri:

•Öğrenci kulüpleri, fakülte ve rektörlük tarafından talep edilen veya merkezimiz tarafından gerekli görülen konularda öğrenci ve personele yönelik seminerler verilmektedir.   

5-Doküman ve Broşür Hazırlamak:

•   Çeşitli konularda öğrencileri bilgilendirmek amacı ile zaman zaman broşür ve afişler hazırlanıp birim tanıtımı ve psikolojik sorunlarla ilgili bilgilendirme çalışmaları yapılmaktadır.

6-Koruyucu Çalışmalar:

•   Özellikle üniversiteye yeni başlayan öğrencilerin sağlık bilgi formları incelenip geçmişte yada devam eden psikolojik rahatsızlıkları yaşamış/yaşayan kişilerin tespiti yapılıp, merkezimizin tanıtımı ile beraber her an ulaşabileceği bir uzmanın varlığından bahsetmek ve psikolog/psikoterapiye olan yanlış inançları yıkmayı amaçlamaktır. Bu tür koruyucu çalışmalar bireyin problemleri ile uğraşmaya başladığı anda yardım arayışını kolaylaştırmayı hedeflemektedir.
 
PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK HİZMETLERİ YÖNERGESİ (YÖ:0051)
 
 Psikolog Lütfi YAPICI

Yer:KAGEM Binası 2.Kat  

İletişim için : 0 262 605   11 81