gtu_logo

Hacettepe Üniversitesi Programlama Yarışması

Hacettepe Üniversitesi'nin ilk ve tek programlama yarışması olan, her sene ulusal çapta binlerce katılımcıyı ağırlayan HUPROG'a ülkemiz üniversitelerinde okuyan tüm arkadaşlarımız davetlidir.

Hacettepe Üniversitesi Programlama Yarışması (HUPROG’23) ön elemesi algoleague üzerinden 8 Nisan’da , finali ise 15 Nisan’da algoeague platformu üzerinden ve Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’nde yüz yüze gerçekleşecek olan, Türkiye'nin en büyük ödüllü algoritmik programlama yarışmalarından biridir. Bu yıl yedincisi düzenlenecek olan HUPROG'un amacı, ülkemizde competitive programming kültürünü geliştirmek ve yaygınlaştırmaktır.

Yarışmanın ön elemesi 8 Nisan Cumartesi 12.00'de başlayacak ve 12 saat sürecektir. Ön elemede en yüksek puanı alan 15 takım, yüz yüze finale katılmaya hak kazanacaktır. Final etabı 16 saat sürecek ve 15 Nisan 18.00'de yarışma başlayacaktır.

Başvuru Formu: https://form.jotform.com/acmarge06/huprog23-bavuru-formu

Detaylı bilgi için: https://huprog.acmhacettepe.com

 

English:

Hacettepe University Programming Contest (HUPROG’23) is organized by ACM Hacettepe Student Chapter. The preselection of the contest will be online on 8th April Saturday at 12:00 and it will last 12 hours. The 15 teams will qualify to take the final part of the contest which will be held on 15th April Saturday at 18:00 and it will last 16 hours.

You can visit the huprog.acmhacettepe.com for more details and application.