gtu_logo

2023 Fall Program

 

Uçak Mühendisliği 1. Yarıyıl Ders Planı

 

 

Saat

Günler

 

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

 

 

8:30-9:30

 

 

MATH102-1

 

 

 

PHYS 121-1,2,3,4

PHYS151

 

 

 

MATH102-1

 

 

PHYS 121-1,2,3,4

 

 

 

 

 

 

 

CHEM 101-1,2,3,4,5,6,7

 

 

9:30-10:30

 

10:30-11:30

 

 

MATH 101-8

İşletme Amfi 3

 

MATH102-2

 

 

 

 

PHYS 121-5,6,7,8

PHYS 122-1

 

 

 

 

MATH 101-8

 

 

MATH102-2

 

 

PHYS 121-5,6,7,8

PHYS 122-1

 

 

 

11:30-12:30

 

12:30-13:30

 

 

 

 

 

 

13:30-14:30

 

AERO 107

Computational Systems in Mechanical Engineering

 

Prof. Dr. İlyas Kandemir

Derslik : Harita Müh. Bodrum Kat B04

 

 

 

AERO 104

Computer Aided Drawing

 

Dr. Öğr. Üyesi Peyman Lahe Motlagh

(Online)

CHEM 113

Kimya Bölümü/ General Chemistry Laboratory

 

MATH*102-1

 

 

 

 

 

 

 

14:30-15:30

AERO 101

Introduction to Aeronautical Engineering

 

Dr. Öğr. Üyesi Sedat Tokgöz

 

Elektronik Amfi 1


 

 

 

15:30-16:30

 

 

AERO 104

Computer Aided Drawing

 

Dr. Öğr. Üyesi Peyman Lahe Motlagh

(Online)

MATH* 101-8

MATH*102-2

 

 

 

16:30-17:30

 

 

17:30-18:20

 

 

GTU 101

 

 
 

 

Uçak Mühendisliği 3. Yarıyıl Ders Planı

 

 

 

Saat

Günler

 

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

 

 

8:30-9:30

 

 

AERO 211

Materials Science for Engineering

 

Dr. Taha Demirkan

Derslik : Sürekli Eğitim Merkezi  Amfi (EA-Z-16)

 

 

HIS 101

Principles of Atatürk and The History of Turkish Revolution I

(Online)

      Math 215-1,2,3

 

9:30-10:30

Math 215-1,2,3

 

AERO 231 Statics

Dr. Öğr. Üyesi Mohammed Rahmanian

 

 

 

10:30-11:30

 

11:30-12:30

ENG 401

Occational Health and Safety I

Dr. Öğr. Üyesi Enis Bülent Hekimbaşı

(Online)

 

 

12:30-13:30

 

 

 

 

 

13:30-14:30

 

AERO 241

Principles of Thermodynamics

Prof. Dr. Alp Er Konukman

Derslik :  Harita Müh. Bodrum Kat B04

AERO 209

Engineering Statistics

Dr. Öğr. Üyesi Kemal Dinçer Dingeç

Derslik : Elektronik Amfi 2

 

 

Math 215*.1-2

 

Tur 101 (Online)

 

 

14:30-15:30

 

15:30-16:30

Math 215*.3

 

 

 

 

16:30-17:30

 

 

 

 

17:30-18:20

 

GTU 101

 

 
 

 

Uçak Mühendisliği 5. Yarıyıl Ders Planı

 

 

Saat

Günler

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

8:30-9:30

AERO 331

System Dynamic and Vibration

 

Dr. Öğr. Üyesi Peyman Lahe Mothlag

Derslik: Makine D6

 

AERO 341

Fluid Mechanics

Uygualama  Bilgisayar Z06

 

 

 

 

 

 

 

 

AERO 445

Turbomachinery

 

Dr. Erinç Erdem

Derslik: Makine D2

 


 

 

 

9:30-10:30

AERO 344

Machine Elements

 

Prof. Dr. Mehmet Ali Arslan

Derslik:  Bilgisayar Z06

 

 

 

10:30-11:30

11:30-12:30

 

AERO 344

Aerodynamics

 

Dr. Öğr. Üyesi Onur Son

Derslik: Makine D1

 

12:30-13:30

 

 

 

 

 

13:30-14:30

 

AERO 341

Fluid Mechanics

 

Dr. Öğr. Üyesi Sedat Tokgöz

Derslik Harita Müh. Bodrum Kat B04

AERO 312

Aerospace Structures

 

Dr. Öğretim Üyesi Fatih Usta

Derslik: Elektronik Z40

 

 

14:30-15:30

 

15:30-16:30

 

 

16:30-17:30

 

AERO 323 Design of Machine Elements -Uygulama

 

Derslik Harita Müh. Bodrum Kat B04

 

17:30-18:30

 

 

 

GTU 101

 

 

 

Uçak Mühendisliği 7. Yarıyıl Ders Planı

 

 

Saat

Günler

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

8:30-9:30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

9:30-10:30

 

10:30-11:30

11:30-12:30

12:30-13:30

 

 

 

 

 

 

13:30-14:30

 

 

 

 

 

 

 

14:30-15:30

15:30-16:30

ENG 112

Academic English

 

Dr. Öğretim Üyesi Zeynep Karadeniz Cısdık

Derslik: Makine D1

 

16:30-17:30

17:30-18:30

GTU 101