SANTRAL KULLANIM KILAVUZU

Yeni Sistemin Avantajlarından Bazıları:

  • Dahili aramalarda tüm yerleşkelerde telefon numaralarının son dört rakamı kullanılacaktır.
  • G Tüm yerleşkeleri arasında operatöre gerek kalmadan dahili son dört rakamını çevirerek ilgili birim yada kişilere  ulaşılabilecektir.
  • Dışarıdan gelen aramalar, operatöre gerek kalmadan direkt olarak aboneye ulaşabilecektir.

KILAVUZ

Dahili Çağrı Oluşturma   Ahizeyi kaldırın.Çevir sesi duyulur.Aramak istediğiniz kişinin dahili telefon numarasını tuşlayın.
Harici Çağrı Oluşturma   Ahizeyi kaldırın.Çevir sesi duyulur. Harici erişim kodunu [9] tuşladıktan sonra aramak istediğiniz kişinin harici telefon numarasını tuşlayın.
Çağrı Bekletme Aktif etme Görüşmekte olduğunuz kişiyi tutma konumuna almak için çatalaltı kontağına veya Flash(F) tuşuna basıp bırakın. Özel bir çevir sesi duyulur.Özellik kodunu [#88] tuşlayın ve onay tonunun ardından çevir sesini duyun.
Tekrar bağlanma Çatalaltı kontağına veya Flash(F) tuşuna basıp bırakın.Farklı tonda bir çevir sesi işittikten sonra özellik kodunu [#88] tuşlayın.
Çağrı Transferi Aktif etme Arayan kişiye çağrısını başka bir aboneye aktaracağınızı söyleyin.Çatalaltı kontağına veya Flash(F) tuşuna basıp bırakın. Özel bir çevir sesi duyulur. Çağrıyı aktaracağınız abonenin numarasını tuşlayın. Karşı tarafın zili çalınca ahizeyi yerine koyun.
Bilgi Alma Aktif etme Çatalaltı kontağına veya Flash(F) tuşuna basıp bırakarak çağrıyı tutma konumuna alın. Özel bir çevir sesinden sonra diğer kişinin numarasını tuşlayın.Zil sesi duyulur ve bağlantı kurulur.
Tekrar bağlanma İlk çağrıya dönmek için çatalaltı kontağına veya Flash(F) tuşuna iki kez basın.
Üçlü Konferans Aktif etme Çatalaltı kontağına veya Flash(F) tuşuna basıp bırakarak çağrıyı tutma konumuna alın. Özel bir çevir sesi işitilir. Görüşmeye katmak istediğiniz üçüncü kişinin numarasını tuşlayın. Zil sesi işitilir.Üçüncü kişi cevap verince,çatalaltı kontağına veya Flash(F) tuşuna basıp bırakın. Böylece üç taraf arasında üçlü konferans kurulur.
Çağrı Parkı Aktif etme Çatalaltı kontağına veya Flash(F) tuşuna basıp bırakın. Özel bir çevir sesi işitirsiniz. Çağrı Parkı özellik kodunu [*73] tuşlayın. Özelliği doğru uyguladığınızda dahi onay tonunu işittikten sonra ahizeyi tuşlayın.
Geri alma Herhangi bir telefon ahizesini kaldırın. Çevir sesi duyulur. Özellik kodunu[#73] tuşlayın. Özel bir çevir sesi duyulur. Çağrıyı geri almak için çağrıyı park ettiği telefonun numarasını tuşlayın.
Bekleyen Çağrı Cevap verme Görüşme esnasında Bekleyen Çağrı sinyali duyulur.Sizinle görüşmek üzere bekleyen kişiye bağlanmak için çatalaltı kontağına veya Flash(F) tuşuna basıp bırakın. VEYA görüşmenizi sonlandırmak için ahizeyi yerine koyun. Zil sesi duyulur.Ahizeyi kaldırarak görüşün. Çağrı tutma özelliği de telefonunuza atanmış ise; bekleyen kişiye cevap vermek için, çatalaltı kontağına veya Flash(F) tuşuna basıp bırakarak önceki çağrıyı tutma konumuna alabilirsiniz. Böylece bekleyen kişiyle bağlantı kurulur.Çağrılar arasında gidip gelmek için çatalaltı kontağına veya Flash(F) tuşuna basıp bırakın.
Meşgulde Geri Arama Aktif etme Aradığınız abone meşgul ise,çatalaltı kontağına veya Flash(F) tuşuna basıp bırakın.Özel bir çevir sesi işitilir.Meşgulde Geri Arama özellik kodunu [*79] tuşlayın.Onay tonu işittikten sonra ahizeyi yerine koyun.
Cevap verme Aradığınız kişinin hattı serbest kalınca telefonunuz farklı tonda çalar. Ahizeyi kaldırdığınızda geri zil tonu duyulur ve aradığınız kişi cevap verir.
Çağrı Yönlendirme Aktif etme Ahizeyi kaldırın.Çevir sesi duyulur. Çağrı yönlendirme özellik kodunu [*71] tuşlayın. Özel bir çevir sesi işittikten sonra, çağrıyı yönlendireceğiniz kişinin telefon numarasını tuşlayın. Onay tonu işittikten sonra ahizeyi yerine koyun.
İptal etme Ahizeyi kaldırın.Çevir sesi duyulur. Çağrı yönlendirme iptal kodunu [#71] tuşlayın.Onay tonu duyulur.Ahizeyi yerine koyun.
Çağrı toplama Cevap verme Ahizeyi kaldırın.Çevir sesi duyulur.Çağrı Toplama özellik kodunu [*78] tuşlayın. Diğer telefona gelen çağrı kendi telefonunuza bağlanmış olur.
Hızlı Arama Kaydetme/
Değiştirme
Ahizeyi kaldırın. Çevir sesi duyulur.Özel Kişisel Listenize kaydetmek için önce Hızlı Arama programlama kodunu [*75] tuşlayın. Özel bir çevir sesi duyulur. 0 ile 9 arasında bir kod tuşladıktan sonra kaydedeceğiniz telefon numarasını tuşlayın ve "#" tuşuna basın. Onay tonu duyulur. Ahizeyi kapatın. Genel Hızlı Arama Listesine kaydetmek için önce Hızlı Arama programlama kodunu [#75] tuşlayın. Özel bir çevir sesi duyulur. 00 ile 69 arasında bir kod tuşladıktan sonra kaydedilecek telefon numarasını tuşlayın ve "#" tuşuna basın. Onay tonu duyulur. Ahizeyi kapatın.
Kullanma Hızlı Arama özelliğni kullanarak bir numarayı aramak için ahizeyi kaldırın. Çevir sesi duyulur."*" tuşuna basın. Arayacağınız numaraya ilişkin kod numarasını tuşlayın."#" tuşuna basın.
Silme Hızlı Arama numarası olarak kaydedilmiş numarayı silmek için ahizeyi kaldırın.Çevir sesi duyulur. Programlama kodunu [*75] veya [#75] tuşlayın. Özel bir çevir sesi duyulur.Silmek istediğiniz Hızlı Arama kodunu girin ve "#" tuşuna basın. Onay tonu duyulur.Ahizeyi yerine koyun.
Grup İçi Arama   Ahizeyi kaldırın.Çevir sesi duyulur."#" tuşuna basın. Aramak istediğiniz abonenin grup numarasını tuşlayın.
Son Numara Tekrarı   Ahizeyi kaldırın. Çevir sesi duyulur."#" tuşuna iki defa basın veya özellik kodunu [*87] tuşlayın.Son aranan numra otomatik olarak aranır.