NEDEN HARİTA MÜHENDİSLİĞİ

  Matematik ve Analitik düşünme becerin yüksekse,

  Yeryüzünü modellemek ve haritalandirmak konulari ilgini çekiyorsa,

  Bilgi teknolojileri ile veri işleme ve modelleme konuları ile ilgileniyorsan,

  Durağan ofis ortamlari yerine insaat projelerinde çalismak istiyorsan,

  Büyük mühendislik yapılarina yön verenlerden biri olmak istiyorsan,


Aradığın meslek HARİTA MÜHENDİSLİĞİ...

Neden GTÜ

  URAP tarafından yapılan, Türkiye’nin En İyi Üniversiteleri sıralamasında Türkiye'nin köklü üniversitelerini geride bırakarak 5. sırada yer almıştır.

  Üniversitemiz Öğretim üyelerinin %70’i doktoralarını ABD ve İngiltere’deki saygın üniversitelerde tamamlamıştır.

  Diploma Eki Etiketi, 2009 yılında 7 üniversite ile birlikte Avrupa Komisyonu tarafından üniversitemize verilmiştir.

  2016 yılı itibariyle üniversitemizi kazanan her öğrenciye verilen burslarla, öğrenciler üniversite hayatları boyunca desteklenmektedir.

  Gebze Teknik Üniversitesi, Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla yapmış olduğu işbirliği anlaşmalarıyla, öğrencilerine daha mezun olmadan iş bulma imkânını sunmaktadır.

  Üniversitemizin Erasmus programı kapsamında, Avrupa’daki 100’e yakın üniversite ile anlaşması bulunmaktadır

  Kırktan fazla öğrenci kulübünün yıl boyunca gerçekleştirdiği yaklaşık 300 etkinlik ile öğrencilerimiz ilgi alanları doğrultusunda kendilerini geliştirme imkânına sahiptir.


NEDEN BİZ

Vizyonumuz

Tecrübeli ve dinamik akademik kadrosuyla birlikte bilimsel çalışmaların yanında mühendislik yetenekleri gelişimi öğrenciler yetiştirerek önde gelen bir kurum olmaktır.

Misyonumuz

Problem çözme yeteneğine sahip, kendini yenileyen, hızlı karar verebilen, en güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek mesleğe entegre edebilen, etik değerlere saygılı ve nitelikli harita mühendisleri yetiştirmektir.

.....................................................

Bölümümüzde 2 Profesör, 3 Doçent ve 2 Yrd. Doçent olmak üzere 7 öğretim üyesi ve 3’ü doktorasını tamamlamış 7 öğretim elemanı yer almaktadır.

Bölümümüzde Jeodezi, Fotogrametri, Ölçme Tekniği, Kartografya ve Kamu Ölçmeleri olmak üzere 5 ana bilim dalı bulunmaktadır.

Uzun yıllardır lisansüstü tecrübesine sahip, konularında ihtisaslaşmış akademik kadromuz 2017-2018 yılında başlayacak lisans eğitimi ile bilgi ve tecrübelerini öğrencilere aktarmaya hazırdır

HARİTACI KİMDİR

Harita Mühendisliği; yeryüzünün bir bölümüne veya tamamına ait coğrafi ve fiziksel parametrelerin ileri mühendislik yöntemleri ile ölçülmesi, veri tabanlarında depolanması, analizi ve sonuç ürünlerin sunumu ile ilgilenen “mühendislik” bilimidir.

Harita ve Kadastro Mühendisliği, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği ve Geomatik Mühendisliği, bu meslek alanını tanımlamada kullanılan diğer isimlerdir.

TMMOB Harita Kadastro Mühendisleri Odasının (HKMO) açıkladığı istatistiğe göre %3-5 işsizlik oranı ile en az işsizliğin olduğu meslek alanlarının başında gelir.

Harita Mühendisi Nerelerde Çalışır?
Tüm kamu kurumu ve bakanlıklarda,
İnşaat şirketleri,
Baraj, köprü, raylı sistem projeleri,
Coğrafi bilgi teknolojilerini kullanan firmalar,
Gayrimenkul yatırım ortaklıkları
Madencilik sektörü,
Enerji dağıtım şirketleri gibi farklı birçok alanda istihdam edilmektedir.

Sponsors

Use your 'left' and 'right' arrow keys to navigate.
Autem alias perferendis facilis, quibusdam, ratione repellendus, voluptate officiis ipsa ullam magnam libero atque doloribus sunt est ea nisi iste porro excepturi.

Contact us

Use your 'left' and 'right' arrow keys to navigate.
Dicta nostrum ad minima magnam, in nemo doloremque eum! Deserunt illo, laudantium eos ad, quisquam nisi, necessitatibus saepe ex a sit impedit.